Tipy

LIPIKAR BAUME AP+

Trápí vás atopický ekzém?

 

Trápí vás atopický ekzém?

Pacienti trpící tímto onemocněním se pohybují v začarovaném kruhu: jejich pokožka je velmi suchá a olupuje se, což vede ke svědění a vzplanutí zánětů. Dočasná úleva v podobě škrábání pokožky vede k podráždění a následně k dalšímu svědění. Stavy akutního vzplanutí se tak opakují stále dokola, což přispívá ke zhoršující se psychické pohodě.

La Roche-Posay, přední značka zabývající se řešením pro pokožku se sklonem k atopii,
se inspirovala zásadním vědeckým objevem: za atopii je kromě kožní bariéry spoluzodpovědný mikrobiom – společenství mikroorganismů v našem těle, unikátní
u každého z nás. Klíčem k úspěchu atopické pokožky je vyvážit její mikrobiom.
La Roche-Posay uvádí na trh inovaci pro citlivou pokožku se sklonem k atopii – Lipikar baume AP+.

Relipidační balzám proti podráždění a škrábání představuje inovaci v podobě nově patentované aktivní látky Aqua Posae Filiformis. Ta přináší dvojí účinek působení na dva určující faktory pokožky se sklonem k atopii:

  1. na povrchu – vyrovnává mikrobiom, čímž pozastavuje stav akutního vzplanutí a stabilizuje pokožku v období klidu
  2. zevnitř pokožky – dlouhodobě obnovuje funkci kožní bariéry a zklidňuje podráždění


Výsledky jsou zřejmé již po 1 měsíci používání: vysušování a svědění pokožky je účinně minimalizováno, fáze akutního vzplanutí oddálena a období klidu dlouhodobě obnovené. Přípravek je vhodný pro miminka, děti i dospělé.

Unikátní složení obsahuje 50 % zklidňující termální vody z La Roche-Posay a vysokou koncentraci dvou referenčních dermatologických aktivních látek: 4 % niacinamidu pro okamžité zklidnění a 20 % karitového másla pro intenzivní výživu. Díky této inovativní textuře je přípravek účinný jako balzám a zároveň lehký jako mléko. Po aplikace je pokožka zklidněná, nelepí ani není mastná, a tak umožňuje ihned se obléknout.

Přípravek je k dostání ve dvou verzích: 200ml měkké tubě pro snadné každodenní používání a v 400ml praktickém ekonomickém balení s pumpičkou pro celou rodinu.
Sežene v partnerských lékárnách 399 Kč / 200 ml, 529 Kč / 400 ml.

 

Připravila: Katka
Foto: La Roche Posay
12. 9. 2014
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků