Krása

Liposukce: Mýty a polopravdy

Sbírání lístečků

Uvažujete nad tím, že zlepšíte svou postavu díky liposukci? Tento chirurgický zákrok dokáže doslova zázraky. Rozhodně se ale vyplatí nastudovat si předem maximum materiálů. Liposukce totiž zdaleka není vhodná pro každého.

Liposukce dietu nenahradí

Nejčastější omyl, který o liposukci panuje, tkví v samotné podstatě zákroku. Liposukce totiž nevyřeší problémy s nadváhou, jen vám pomůže zformovat postavu a doladit výsledky dosažené zdravým životním stylem a cvičením.


Každé lidské tělo je jedinečné, takže každému se ukládají tukové zásoby někde jinde. Mužům v oblasti břicha a boků, ženám třeba na hýždích nebo stehnech. Liposukce umožňuje cílit na konkrétní oblast, která vás nejvíc trápí. Z té lékaři vysají tukové buňky, díky čemuž místo nejen zeštíhlí, ale zároveň se v konkrétní oblasti nebude ani tolik usazovat tuk nový. Díky liposukci tak můžete zformovat i části těla, které cvičením můžete ovlivnit jen velice těžko, jako kolena nebo třeba vnější stehna.


Sport až za dva týdny

Často dotazy směřují také k tomu, po jak dlouhé době od provedení zákroku se můžete vrátit do práce nebo se věnovat zájmovým aktivitám. Délka rekonvalescence po liposukci záleží jednak na vašem zdravotním stavu a jednak na metodě, kterou je liposukce prováděna.
Například po tumescentní liposukci, která se provádí pouze v lokální anestezii, můžete odejít domů již v den zákroku. Počítejte s tím, že do práce se můžete vrátit zhruba za tři dny (pokud nevykonáváte těžkou manuální práci. První dva týdny po operaci silně doporučujeme nosit kompresní prádlo. Třetí týden můžete šněrovačku nosit jen na noc a pomalu se vracet k vašemu běžnému režimu.


Pokud si nemůžete dovolit zameškat v práci ani jeden den, zkuste kavitaci. Ta představuje neinvazivní a levnější alternativu ke klasické liposukci. Někdy se této proceduře přezdívá obědová liposukce, protože celý zákrok je hotový za 20 minut a po jeho skončení můžete jít ihned domů.

Komerční prezentace
Foto: iStock
11. 8. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků