zapomenuté heslo

Jak na ucpaný nos?

Jak na ucpaný nos?
V chladnějším období roku trpíme nemocemi častěji. Na programu dne jsou chřipka, angína, nachlazení, ale také kašel a rýma. Stalo se vám, že nemůžete kvůli ucpanému nosu dýchat?

Ano, je to nepříjemné. Říká se, že neléčená rýma trvá týden a léčená sedm dní. Na každém šprochu pravdy trochu, ale ucpaný nos je prostě katastrofa. Podívejme se na pár tipů, které mohou od tohoto problému pomoci.


Babské rady v akci

V porovnání s ostatními nemocemi je rýma procházka růžovým sadem, ale může znepříjemnit pár dní. Přenáší se viry. Když si někdo ve vašem okolí kýchne, jste jen malý krůček od nákazy. Někteří lidé nedají dopustit na solný roztok, který eliminuje otok nosní sliznice, a dokonce dokáže odstranit mikroorganismy. Solný roztok je možné vyrobit doma vlastními silami anebo jej zakoupit v lékárně. V tomto případě hraje hlavní roli mořská sůl. Klasickým způsobem, jenž vás zbaví ucpaného nosu a rýmy, je kuřecí vývar. V každém případě dodá energii oslabenému organismu. Pro všechny, kteří nemají v lásce inhalaci, je výborná horká vana.


Jak si ještě pomoci?

K osvědčeným tipům patří obklady a masáže na nos a čelo anebo přidávání česneku do jídla. Odvážlivci mohou vyzkoušet nastrouhaný křen anebo pojídání chilli papričky. Začervenalého nosu se zbavíte častým mazáním. V tomto ohledu přijde vhod mast s heřmánkem anebo mentolem. Klíči k úspěchu jsou zázvor, odvar z heřmánku, spánek, relaxace a dostatečný příjem tekutin. Super babskou radou jsou mokré ponožky, na ně igelitové sáčky a teplo. Díky této proceduře se uvolní dýchací cesty.


Pokud nefunguje žádná z uvedených variant, je dobré zajít do lékárny a opatřit si sprej do nosu, kapky do nosu ( www.vicks.cz/vyrobky/sinex-nosni-sprej/ ). Sinex Vicks vám dopřeje expresní a účinnou úlevu od ucpaného nosu až na 8 hodin! Před použitím si vždy přečtěte příbalový leták.

KP
Foto: iStock
21. 2. 2018
 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

netopýr
NETOPÝR - voda


DoporučujemePoslední drby

radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...
heluska
DOTAZ
Kde jsou výherci soutěží?

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook