Wellness

Začátek léta aktivně: vyzkoušejte flowin, dynamax či GUN-eX quattro

Sbírání lístečků

Už jste někdy slyšeli slova Flowin, Kettlebells, Dynamax nebo GUN-eX QUATTRO? Jde o druhy dynamických cvičení, které vás budou bavit a navíc díky si zpevníte figuru a zlepšíte svou fyzičku.

Co očekáváte od cvičení? Určitě oceníte, když se odreagujete od běžných starostí, protáhnete si tělo a ještě získáte kondici. A pokud rádi zkoušíte něco nového, nabízíme vám ochutnávku moderních cvičebních stylů.

GUN-eX quattro

Při cvičení se používají čtyři pružná lanka, připevněná na kotníky a zápěstí neoprenovými návleky. GUN-eX Master Trainer Ondra uvádí: „Když jsme quattro vyvíjeli, chtěli jsme něco, co na poli fitness a sportu obecně chybí. quattro se dá použít jak do dynamického tréninku s využitím boxovacího pytle či lap, tak i v prostorách fitness do silového tréninku, ale i jako fyzioterapeutická pomůcka pro klienty s různými druhy obtíží.“ Díky tomuto tréninku zvýšíte silovou vytrvalost, výbušnost i svalový tonus.

Kettlebell

Jde o tradiční posilovací náčiní, které původně pochází z carského Ruska. Představte si litinové koule, které mají ploché „dno“ a z druhé strany madlo. Proč vyzkoušet právě tohle? Cvičení s kettlebells podporuje rozvoj dynamické síly a pomáhá zpěnit a tvarovat postavu, současně zlepšuje vaši kondici.

Flowin

Tento tréninkový systém pochází ze Švédska a původně byl určený pro vrcholové desetibojaře. Oč běží? Základem jsou přirozené, plynulé pohyby, které nezatěžují klouby (nás zaujalo, že se zde nevyužívají ani doskoky). Hlavním „náčiním“ jste vy sami, protože při cvičení se vychází hlavně z hmotnosti vašeho těla. Na co se můžete těšit? Vaše kondice začne stoupat a současně dojde k vyrovnání svalových dysbalancí.

Dynamax

Baví vás míčové hry? Pak zkuste Dynamax, který pracuje s velkým míčem. „To, co umožňuje Dynamax, jsme s klasickým Med-ballem kvůli bezpečnosti klientů nemohli dělat. Dynamax je na dotek měkký, proto se dobře chytá a dá se s ním vymyslet nespočet dynamických cviků,“ vysvětluje trenér Ondra. A i když se to možná nezdá, tuto fitness novinku můžou bez obav vyzkoušet nejen muži, ale i ženy. Možná vás zláká poznámka, že díky Dynamaxu získáte krásně zpevněné bříško.

Co je důležité? Ať už vás chytne jakákoliv novinka ve fitness, snažte se u ní vydržet delší dobu a cvičte pravidelně. Právě pravidelnost je zárukou dobrého pocitu, kondice i optimálně vytvarované postavy.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.cklenka.cz/cviceni/druh/flowin/, aerobic.cz
Zdroj fotografií: Freepik
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků