Wellness

Napijte se a bude vám líp

Sbírání lístečků

Cítíte se celkově unavená, bez chuti do života a navíc se špatnou náladou? Pokud ano, je třeba s tím začít něco dělat. Ať už kvůli sobě, nebo kvůli nejbližšímu okolí, kterého se vaše nálady a celkové rozpoložení také týkají. Účinným pomocníkem může být překvapivě celková detoxikace organismu.

Určitě vás příjemně překvapí, jak pročištění těla zvedne náladu a podpoří vás nejen po psychické stránce, ale i fyzické stránce. Detoxikace organismu navíc přináší příjemný bonus v podobě ztráty několika nadbytečných kilogramů a to se přeci před létem vždy hodí.


Jak na to?

Nejdůležitější částí detoxikace je postupné zvyšování příjmu tekutin. Správný pitný režim je naprosto klíčový. Nebojte se toho. Stačí mít vždy po ruce láhev s dostatkem tekutin a nezapomínat se napít. Nejprve se vám může zdát, že vypít 3 litry denně není možné, ale brzy si zvyknete. Již brzy pocítíte, jak dělá dostatek tekutin tělu dobře. Samozřejmě je také nutné oprostit jídelníček o smažená jídla, přebytek tuků a sladkostí. Ovšem pár kostiček čokolády za odměnu si dopřát můžete.


Co se mezitím děje v těle?

Správný pitný režim zajistí, že tělo začne uvolňovat usazené toxiny, které je nutné co nejdříve vyloučit, aby nezatěžovaly ledviny, játra a další orgány. Vaše tělo se prostě začne čistit od usazenin a bude lépe fungovat.


Jaká voda je správná?

Pití čisté vody také tělu pomůže, ale nejúčinnějším pomocníkem při očistě organismu je pití minerálních vod. Nemusíte se vůbec bát, že minerály vaše tělo opět zahltí množství prvků. ]e ale nutné správně si vybrat s ohledem na obsah solí, jejichž vysoký obsah může zabraňovat správnému vylučování.

Vhodným nápojem k očistě těla jsou minerálky, které díky příznivé mineralizaci nezatěžuje organizmus a současně představuje přirozený zdroj minerálních látek, které tělo denně při své zátěži požaduje. Ideálním řešením je pití živé vody. Je zásaditá, okysličená, filtrovaná a má záporné ORP a hlavně, pijete ji každý den.

 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
8. 3. 2018
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků