Wellness

Nové Centrum zdravotní prevence: v čem vám pomůže?

Sbírání lístečků

Myslíte na své zdraví až v momentu, kdy se něco přihodí? Zkuste zvolit šetrnější a rychlejší cestu a postarejte se o sebe předem. V tom vám může pomoci nové Centrum zdravotní prevence, které najdete v Praze.

Abychom byli přesní, jde v pořadí už o druhé centrum, kterou slouží Pražanům. To první najdete v Jungmannově ulici na Praze 1 a druhé, nově otevřené pak v Plaňanské ulici na Praze 10. Centrum vzniklo díky spolupráci pražského magistrátu a občanského sdružení Centrum prevence.

Námět k zamyšlení

A proč byste sem měli přijít? Jaro už klepe na dveře, mnozí z vás právě teď řeší únavu, ale také časté chřipky nebo nachlazení, kterým „nahrává“ i poměrně velké střídání teplot. Organismus je po zimě zkrátka oslabený; chybí mu dostatek slunečních paprsků, ale také větší nabídka čerstvého zeleniny a ovoce.

Ale to není všechno. Bez ohledu na počasí nebo roční období možná právě vy už delší čas máte například vysoký krevní tlak, nadváhu, vyšší hladinu cholesterolu nebo cukru v krvi, jiný zase řeší závislost na nikotinu. A děti? I ty může trápit například obezita, porucha příjmu potravy a jiné obtíže.

Starejte se předem

Nečekejte, až se vaše, momentálně třeba nepříliš závažné zdravotní neduhy rozvinou ve větší problém, a řešte je hned. Pomoci vám můžou právě Centra zdravotní prevence, přičemž veškerá vyšetření a poradenství odborníků jsou zdarma.

Co je dobré vědět? Každý den v týdnu se věnuje určité oblasti:
– Pondělí: prevence obezity u dětí a dospělých
– Úterý: psychologické a sociální poradenství
– Středa: prevence odvykání kouření
– Čtvrtek: prevence a léčba závislostí
– Pátek: zdravý životní styl

Přehled služeb

Centra zdravotní prevence provedou orientační vyšetření a seznámí vás s jejich výsledky, vyhledají kontakt na organizace zaměřené na odbornou pomoc nebo pomůžou při výběru zdravotnického zařízení, a poskytují informační poradenství pro dospělé. Prakticky to znamená, že vám tu například změří tlak nebo puls v krvi, hladinu cukru a cholesterolu v krvi (jde o orientační vyšetření), dále pak třeba bazální metabolismus, BMI, procentuální zastoupení tuku a vody v těle, fyzickou kondici, možnou závislost na nikotinu a podobně.

Nepřehlédněte!

Do Centra zdravotní prevence můžete přijít každý všední den od 8.00 do 16.30 hodin na adresu: Plaňanská 573/1, Praha 10 (budova polikliniky v Malešicích). Chcete-li se o tomto projektu dozvědět více, doporučujeme webové stránky www.centrumprevence.cz

Připravila: Marcela
Foto: iStock
14. 3. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků