Krása

Odličování: 3 + 1 krok k pěkné pleti

Ať už používáte make-up každý den nebo se téměř nemalujete, večer před spaním musíte odlíčit (očistit) svou pleť. Je to snazší, než si myslíte – vyzkoušejte na vlastní kůži!

Než si připomeneme základní kroky při odličování, měli byste vědět několik praktických maličkostí, které celý proces zjednoduší a zpříjemní:

  • jemně navlhčený obličej se lépe odličuje (případně navlhčete tamponek tonikem),
  • zbytečně si obličej „nedrhněte“, jinak si podráždíte pleť,
  • pokud se líčíte, začněte odlíčením očí a pak postupujte shora dolů, končete krkem,
  • nezapomeňte ani na rty, i na nich stejně jako kdekoliv jinde na obličeji se můžou zachytávat nečistoty (doporučuje se začít ve středu rtů a posužovat směrem ke koutkům).

 

Krok 1: čištění

Na šetrné a přitom pečlivé čištění pleti je třeba myslet hlavně večer, avšak vyplatí se i poránu. Používejte k tomu určená a s vaším typem pleti ladící pleťová mléka, obličejové mycí gely, krémy či speciální mýdla. Každé z nás vyhovuje něco jiného, nebojte se vyzkoušet novinky. Po vyčištění si obličej opláchněte vlažnou vodou.


Krok 2: tonizace

Pleťová tonika jsou jako vojáci ve druhé linii, kteří mají dočistit pleť a připravit „terén“ pro následné ošetření a vyživení pokožky. Ostatně to už by dnes měla vědět každá žena, že dobře odlíčená a vyčištěná pleť lépe přijme účinné kosmetické složky. Podobně jako při prvním kroku i nyní se nabízí použít vatové tamponky – jsou nejpraktičtější a prodávají se různých velikostí.


Krok +1: aplikace séra

Máte hotovo? Nyní si můžete dopřát takzvaný krok navíc – séra. Tyto kosmetické přípravky jsou zpravidla tekuté a lehké, a přesto umí vyživit pokožku do hloubky. S ohledem na věk se používají jednou až dvakrát denně a na rozdíl od krémů se neroztírají, ale vklepávají.


Krok 3: aplikace krému

Posledním úkonem je nanesení krémů jemnými krouživými pohyby na celý obličej, krk i dekolt. Na oční okolí používejte k tomu určené přípravky. Proč? Abyste zredukovaly možná ještě nepatrné vrásky a zpomalily tvorbu nových. Podobně jako séra se oční krémy doporučuje vklepávat bříšky prstů.


Připravila: redakce
Foto: iStock
22. 3. 2021

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků