Krása

Základní péče o pleť: čištění, tonizace a péče

Ať už používáte make-up každý den nebo se téměř nemalujete, večer před spaním musíte odlíčit (očistit) svou pleť.

Než si připomeneme základní kroky při odličování, měli byste vědět několik praktických maličkostí, které celý proces zjednoduší a zpříjemní:

  • jemně navlhčený obličej se lépe odličuje
  • zbytečně si obličej „nedrhněte“, jinak si podráždíte pleť
  • pokud se líčíte, začněte odlíčením očí a pak postupujte shora dolů, končete krkem

Krok 1: čištění

Na šetrné a přitom pečlivé čištění pleti je třeba myslet hlavně večer, avšak vyplatí se i poránu. Používejte k tomu určená a s vaším typem pleti ladící pleťová mléka, obličejové mycí gely či micelární vody. Každé z nás vyhovuje něco jiného, nebojte se vyzkoušet novinky. Po vyčištění si obličej opláchněte vlažnou vodou.

Krok 2: tonizace

Pleťová tonika jsou jako vojáci ve druhé linii, kteří mají dočistit pleť a připravit „terén“ pro následné ošetření a vyživení pokožky. Ostatně to už by dnes měla vědět každá žena, že dobře odlíčená a vyčištěná pleť lépe přijme účinné kosmetické složky. Podobně jako při prvním kroku i nyní se nabízí použít vatové tamponky – jsou nejpraktičtější a prodávají se různých velikostí.

Krok +1: aplikace séra

Máte hotovo? Nyní si můžete dopřát takzvaný krok navíc – sérum. Tyto kosmetické přípravky jsou zpravidla tekuté a lehké, a přesto umí vyživit pokožku do hloubky. S ohledem na věk se používají jednou až dvakrát denně a na rozdíl od krémů se neroztírají, ale vklepávají.

Krok 3: aplikace krému

Posledním úkonem je nanesení krémů jemnými krouživými pohyby na celý obličej, krk i dekolt. Na oční okolí používejte k tomu určené přípravky. Proč? Abyste zredukovaly možná ještě nepatrné vrásky a zpomalily tvorbu nových.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: MM beauty
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků