Tipy

Ostrovidky Neo

Sbírání lístečků

Přípravek obsahuje směs vitamínů, minerálů, karotenoidů a rostlinných extraktů, které pozitivně ovlivňují zrakové funkce u mladých lidí a zachovávají jeho kvalitu i v pozdějším věku.

Přípravek obsahuje směs vitamínů, minerálů, karotenoidů a rostlinných extraktů, které pozitivně ovlivňují zrakové funkce u mladých lidí a zachovávají jeho kvalitu i v pozdějším věku. Jednotlivé složky přípravku podporují správnou funkci oční sítnice. Jeho užívání je vhodné pro všechny osoby, které svůj zrak nadměrně zatěžují (práce na počítači, řidiči) i pro ty, kteří si chtějí zachovat dobrý zrak až do pozdního věku.


Vlastním orgánem zraku je sítnice. Je to tenká vrstva, která zevnitř pokrývá oční stěnu. Obsahuje světločivné buňky tyčinky a čípky a nervová vlákna. Centrální část sítnice je nejdůležitější pro ostré vidění detailů – pro čtení, řízení auta, rozeznávání obličejů apod. Tato část se nazývá žlutá skvrna a obsahuje vysokou koncentraci dvou pigmentů: luteinu a zeaxantinu. Čím je koncentrace pigmentů v buňkách sítnice vyšší, tím je i lepší její ochrana.


Dále bylo zjištěno, že sítnici oka mohou chránit i další antioxidanty – vitamíny a minerály, např. vitamín A, C, E, zinek, selen. Tyto antioxidanty také přijímáme v potravě. Ve vhodné dávce prospívají nejen očím, ale i celému organismu.


Aktivní složkou borůvkového extraktu jsou antokyany, které vykazují antioxidační vlastnosti. Podílejí se také na regeneraci zrakového barviva rodopsinu v tyčinkách sítnice oka a tím výrazně přispívají ke zlepšení vidění za šera a adaptaci na tmu. Antokyany mají také pozitivní vliv na propustnost drobných cév. Použití světlíku lékařského vychází z lidové medicíny, kde bývá oceňován pro své zklidňující účinky u podrážděných a unavených očí. Balení 30 kapslí + 15 navíc za cenu 170 Kč

 

Více informací o přípravku a dávkování naleznete na www.noventis.cz.

 

Připravila: Katka
Foto: Noventis
29. 10. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků