Wellness

Pec pod Sněžkou láká na skialpy a snow bike

Sbírání lístečků

Příznivci zimních sportů, zbystřete! Na horách si ještě nyní můžete užít skialpové a snowbikové túry, tak toho využijte! Kam vyrazit? Doporučujeme vám Krkonoše a jejich výchozí bod – Pec pod Sněžkou.

Jakmile dorazíte do vyhlášeného centra zimních radovánek, uvítá vás specializovaný obchod Intersport Pec. Tady si samozřejmě můžete doplnit zimní výbavu nejen o oblečení či lyže – obchod současně funguje i jako půjčovna pomůcek pro skialpinismus a snow bike.

 

Každý si přijde na své

Některé prodejny sportovního vybavení jsou známé tím, že se výhradně specializují na profi pomůcky, v jiných zase převažuje sortiment pro rekreační sportovce. Ovšem v obchodě Intersport Pec to mají trochu jinak. Založil ho Rudolf Kopek, který ví, že užít si horské sporty chce každý. Profesionální sportovec i hobby nadšenec. „Ve své podstatě všechny spojuje to samé – radost ze sportu a pohybu v přírodě, jen nároky na sportovní vybavení se liší,“ říká.

Manželé Kopkovi

Manželé Kopkovi

 

Zadáno pro skialpinismus

V obchodě a půjčovně v jednom najdete vše potřebné, tedy nejen komplety na sjezd, ale také skialpinistické vybavení. Jeho základ zde představují lyže a boty značky Scott, například lyže Fly Air, dámské boty Nova a pánské Orbit. A co vázání? To nabízí osvědčený model Diamir Scout, užijete rovněž bezlepidlové stoupací pásy Colltex CT-40. Abyste se v terénu dobře pohybovali, chce to ještě hole, a ne ledajaké. Vhod přijdou třeba třídílné teleskopické skialpinistické Komperdell.

 

Náš tip na túru

Pokud uvažujete o výletu z Pece na Sněžku do Růžohorek a zpět do Pece, měli byste si v obchodě vypůjčit i lavinový komplet. Počasí na horách je přece jen zrádné. Šikovná je například sada značky Pieps (lavinový vyhledávač, sněhová lopata a lavinová sonda).
A jestliže se s tímto novým sportem teprve sžíváte, pak si můžete dopřát skialpový kurz, který Intersport Pec pořádá už od 7. března. Je to za několik dnů, tak nepropásněte jedinečnou příležitost.

Kurz

Kurz Skialpinismu

 

Tady myslí i na snowbikery

Není podstatné, jak takzvaným tlustým kolům říkáte, ale to, že s nimi skutečně zvládnete náročné terény i ve sněhu. Což je důvod, proč se tento nový sport stává stále více oblíbený napříč věkovými kategoriemi. Snow bike je zkrátka trendy, a není divu. V prodejně Intersport Pec jsou nově k mání kola Snowebike Scott Big ED, pro něž je typický odlehčený hliníkový rám s přední odpruženou vidlicí Rock Shox Bluto RL a převody 2×10.Výhoda? Tahle kola opravdu zvládnou i velice náročné přírodní podmínky, o čemž ostatně svědčí fakt, že byla vyvinutá na Aljašce.

Snow Biky

Snow Biky

 

Kde se dozvíte více

Osobně přímo v prodejně nebo mrkněte na internetové stránky www.sportpec.cz.
 

Komerční prezentace
Foto: Intersport Pec
24. 2. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků