Krása

Péče o pleť v zimě: důležitá je výživa i ochrana

Sbírání lístečků

Nevyzpytatelné, chladné počasí dokáže zamávat nejen s naší psychikou, ale také s pokožkou. Aby pleť v zimě nestrádala, je třeba dodržovat několik praktických zásad.

V zimě přece jen méně chodíme ven. Zkuste to napravit a vydejte se na procházku. Prospějete si několikanásobně: prokrvíte svou pleť, podpoříte práci metabolismu, zlepšíte si kondici.

Pozor na životní styl

Na stavu naší pleti se kromě genetických dispozic podepisuje také způsob života. Kdo je stále v napětí a ve stresu, navíc třeba i kouří, ten se záhy „propracuje“ k povadlým a našedlým tvářím. Důležitý je i váš jídelníček. V období mnoha viróz a nachlazení uděláte jen dobře, když svůj organismus budete průběžně zásobovat zeleninou a ovocem. Zkuste například druhy, jež mají hojně vitamínu C, třeba pomeranče či kiwi. A když už budete tělo vyživovat cíleně, přidejte ještě doplněk stravy určený právě pro zlepšení stavu kůže, ale i vlasů a nehtů.

Pro krásné rty

V oblasti rtů a očí máme nejjemnější pokožku, tak bychom jí měli věnovat náležitou péči. Každá kabelka „unese“ lip-balzám nebo starý dobrý jelení lůj, kterým rty potírejte několikrát denně. Důvod je zřejmý – kde je kůže nejtenčí, tam má nejvíce sklony k vysušování, popraskání, tvoření šupinek a podobně. Navíc pokožka rtů není vybavená mazovými žlázkami, které by ji dokázaly přirozeně promašťovat, také si mnohdy, byť si to ani neuvědomujeme, rty olizujeme. Jsou přece suché, tudíž je „zvláčňujeme“, avšak ne zrovna vhodným způsobem.

Pro půvabnou tvářičku

Kosmetické přípravky určené pro chladnější zimní období by měly vaši pleť dostatečně hydratovat – ano, nejen v létě, ale také v zimě je třeba udržovat v pokožce vláhu. A samozřejmě i vyživovat. Dáte-li přednost mastnějším krémům, pořídíte své pleti další ochranný obal, nebude se tolik vysušovat. Kromě jiného by tyto přípravky měly poskytovat antioxidanty, například vitamíny A a E. Kromě samotného obličeje včetně očních partií, na něž patří speciální přípravek, si pečlivě natřete také krk a dekolt.

Než půjdete spát

I když se vůbec nelíčíte, je třeba pleť večer před usnutím zbavit všeho, co se za ní přes den nashromáždilo. Vy to sice nevidíte, ale jakmile obličej omyjete pleťovým mlékem a následně tonikem, pocítíte rozdíl. Vaše pokožka pak může dobře dýchat a zároveň přijmout látky, které jí následně dopřejete v podobě nočního krému.

Kromě této péče, kterou provádějte nejen večer, ale i ráno, jednou za čas myslete také na peeling. Nemáte-li problematickou pleť, doporučuje se provádět ho jednou týdně. Pak by bylo prima, kdybyste nanesli pleťovou masku a dopřáli si chvíli relaxace. Zasloužíte si ji!

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: MM beauty & colours
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků