Wellness

Pořízením trampolíny zabavíte své děti i zformujete svoji postavu

Sbírání lístečků

Skákání na trampolíně není jen zábava. Malé trampolíny pro vnitřní použití jsou vhodným prostředkem pro aerobní cvičení. Kromě vás se na nich vyblbnou i vaše děti. Pokud hledáte velkou trampolínu na zahradu, sáhněte po trampolínovém setu, který už obsahuje ochrannou síť a přístupové schůdky.

Děti trampolíny zkrátka milují. Kromě zábavy jsou ale i skvělou cvičební pomůckou, kterou využijí i dospělí. Trampolíny se dělí na vnitřní, které jsou menší a slouží spíš pro aerobní cvičení, a venkovní, které dovolují rozvíjet hrubou motoriku těla, metat salta a obecně provádět prostorově náročnější cviky.


Před zakoupením trampolíny si rozmyslete, kam jí chcete umístit. Trampolína musí stát na pevném a rovném místě. Pro exteriér je ideální rovný trávník, vyvarujte se betonu nebo dlažbě. Trampolína rázy na tvrdém povrchu trpí a zkracuje se tím životnost její konstrukce. Pokud nemůžete trampolínu umístit na trávník, pořiďte si pod ní gumovou podložku, venkovní koberec nebo jiný tlumící prvek. V žádném případě trampolínu neumisťujte na šikmé plochy, do svahu a podobně. Při skákání na trampolíně můžete snadno vyskočit mimo a při dopadu na nerovnou plochu přijít k nepříjemnému úrazu. I z toho důvodu musí být kolem trampolíny alespoň 1 m volné a rovné plochy, bez nebezpečných a ostrých předmětů.


Průměry trampolín se pohybují od 90 do 460 cm. To je potřeba zohlednit už při nákupu, protože při dodržení metrového pásma kolem trampolíny se u největší velikosti dostanete na plochu 6,5 metru. Do bytu vybírejte trampolíny menší, s nižší základnou a bez ochranné sítě. Stejně jako u venkovních ale myslete na dostatek prostoru kolem.


Materiál, z kterého je trampolína vyrobena, musí být ošetřen práškovou barvou nebo galvanizací. Na zahradě je trampolína vystavena povětrnostním vlivům a snadno by mohla začít korodovat. V ideálním případě je z galvanizované oceli vyroben nosný rám, ale i pružiny trampolíny. U popisu trampolíny hledejte výrazy jako „heavy duty“ a „super-high quality“, které značí použití těch nejodolnějších materiálů.

 
Trampolína může být i profesionální cvičební pomůcka

Takzvaný „jumping“ je sport, který v posledních letech zažil nevídaný boom. Malé trampolíny, vybavené madlem, jsou určeny pro svižné skákání s maximálním výdejem energie. Na rozdíl od aerobiku při něm netrpí klouby a odpor trampolíny zvyšuje fyzickou zátěž. Trampolína pro jumping má tužší odraz, takže na ní můžete střídat běh na místě, malé výskoky, nebo vykopávání nohou do stran. Odměnou vám bude mnoho spálených kalorií a zpevněné břišní, zádové a hýžďové svalstvo. Digitální profi trampolínky inSPORTline jsou vybaveny počítačem, který zobrazuje čas cvičení, spálené kalorie a počet skoků za minutu. Vždy tak budete mít přehled o svém cvičebním výkonu.

Digitální trampolína

Digitální trampolína

 

Trampolínu vybírejte u renomovaných výrobců, kteří nabízejí trampolíny podle normy EN-71, německé zkušebny TÜV NORD a ASTM International. Myslete především na bezpečnost a dlouhou životnost trampolíny. Nákup u známého výrobce se vyplatí i z toho důvodu, že vždy seženete originální příslušenství, jako jsou ochranné sítě a náhradní pružiny.
Specialistou v sortimentu špičkových trampolín a doplňků je největší výrobce a prodejce fitness v ČR inSPORTline. Stále nevíte kterou trampolínu pořídit? Přečtěte si podrobný návod, jak vybrat trampolínu.


Komerční prezentace
Foto: Insportline
22. 8. 2016
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků