Krása

Postava do plavek a nohy do minisukně

Sbírání lístečků

Zákroky estetické medicíny si pomalu našly své místo v obecném povědomí i u nás. K nejznámějším samozřejmě patří ty, které se zaměřují na tvarování poprsí, ale v popředí oblíbenosti je i způsob tvarování jiných partií postavy – liposukce. V jejím případě jde nejčastěji o odstranění tuku a vytvarování linií břicha, stehen či podbradku.

Samozřejmě můžeme donekonečna tvrdit, že krása je pomíjivá, že na ní ne vždy tak úplně záleží, ale spokojenost s vlastním vzhledem, a tedy i postavou, máme všichni stále tak nějak v podvědomí. A pochopitelně ovlivňuje něco tak obtížně definovatelného jako je sebevědomí. Je-li člověk spokojen sám se sebou, tedy s tím jak vypadá, rázem vyzařuje pozitivnější energii, má větší elán, nedělá mu problém komunikace, zatímco v případě nespokojeného (byť vnitřně) člověka je tomu přesně naopak.


Zatímco jsme však dříve byli plně závislí na genetických dispozicích a mohli tak nanejvýš držet nějakou tu dietu a cvičit, dnes si můžeme pomoci a jinak. A není náhodou, že liposukce, tedy odsávání nepříjemných tukových polštářů, stojí v žebříčku četnosti zákroků plastické chirurgie na jednom z prvních míst. Je však zároveň nutno upozornit, že výsledkem tohoto zákroku je vylepšení kontur postavy, ideálními kandidáty na jeho provedení jsou zdraví muži a ženy se zdravým životním stylem, jimž se bohužel nedaří odstranit tuk uložený v určitých partiích. I když během zákroku dochází k odsátí až 7 litrů tuku, nelze ho podstoupit pouze jako náhražku hubnutí, je-li klient obézní, protože i po zákroku je nutno dodržovat zdravý životní styl.


Velmi žádaným zákrokem je liposukce stehen, při níž dochází k redukci nadbytečného podkožního tuku. Při použití šetrné metody SlimLipo, kdy se používá ultramoderní laserový přístroj amerického výrobce Cynosure, se navíc takřka dokonale vytvarují nohy i zadeček. Jako bonus jedinečná technologie tohoto přístroje podporuje tvorbu kolagenu – výsledkem je vypnutí a vyhlazení pokožky. Nelze pominout ani skvělé výsledky při léčbě celulitidy. „Tato metoda je vhodná takřka pro každého, kdo u nás absolvuje předoperační vyšetření. Dokáže ošetřit velké plochy, např. břicho, ale i místa, kde je potřeba detailní práce, jako např. podbradek. Příjemné je i to, že umožňuje naprosto přesné tvarování,“ vysvětluje Anna Brandejs, majitelka a zakladatelka pražské kliniky Brandeis Clinic, a dodává, že vedlejších účinků (otoky, podlitiny apod.) je po laserové liposukci o téměř 80 % méně než po liposukci klasické. Výhodou také je, že obvykle (nepřeje-li si klient jinak) probíhá v lokální anestezii, jež má výrazně měkčí dopady na organismus než anestezie celková.


Obecně dnes liposukce představuje takřka běžný zákrok, který trvá 1–3 hodiny, díky „měkké“ anestezii můžete téměř okamžitě odejít domů a druhý den jít do práce. Poté je nějakou dobu nutno nosit elastické prádlo a po 1–3 měsících se můžete těšit na to, že vaše tělo (bříško, stehna…) nabude kýžených tvarů. Proto není divu, že si tento zákrok získal oblibu nejen mezi ženami, ale dokonce i u mužů.

Další informace o liposukci a dalších zákrocích naleznete na Univerzitě krásy.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků