Krása

Jak na regeneraci vlasů: pomoci může keratin

Ne každý má to štěstí, že jsou jeho vlasy husté, lesklé a zdravé. Pokud toužíte svou hřívu přeci jen trochu vylepšit, zkuste používat přípravky, jež obsahují keratin. O této látce se toho hodně napsalo, ale víte vůbec, co je zač a k čemu je keratin dobrý?

Keratin je stavební bílkovina, která je základní složkou každého lidského vlasu. Její vláknitá struktura uspořádaná do svazků propůjčuje vlasům pružnost, pevnost v tahu a sílu. Keratin umožňuje vlasům snášet extrémní teploty, a to jak vysoké, tak velmi nízké. Díky keratinu vlas dokáže čelit horkým paprskům letního slunce a mrazu, stejně jako teplu ze stylingových přístrojů jako jsou žehličky, kulmy na vlasy, elektrické natáčky a další. Pokud mají vlasy dostatek neporušeného keratinu, jsou dobře připraveny na vlivy vnějšího prostředí.

Nic netrvá věčně

Časté vystavování vlasů extrémním teplotám a vlivům vnějšího prostředí, ale například i každodenní stres nakonec může keratinové řetězce poškodit. Jakmile se jednou keratinové vlákno rozpadne na menší části, stává se rozpustným ve vodě a postupně se vymývá. Jsou-li keratinová vlákna ve vlase poškozena, ztrácí vlas svoji elasticitu a dochází k jeho ulamování.

Kvalitní přípravky

Jednoduchou a účinnou variantou, jak zvýšit posílit a narovnat vlas a zvýšit jejich odolnost, je používání kosmetických přípravků s obsahem keratinu. Jde o stejné látky, které se vyskytují v lidských vlasech, takže pomáhají přirozenou cestou regenerovat vlasové vlákno a navracet mu ztracenou sílu. Keratin posiluje vlasy a zlepšuje strukturu vlasu zevnitř i navenek. Výsledkem je, že vlas znovu získá svoji přirozenou strukturu. Keratin vyplňuje trhliny ve vlasovém vláknu, aby vlas byl poddajnější, lesklejší a snadno se upravoval. Vlasy jsou pak pružné, poddajné a zdravě vypadající.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Henkel, kadeřnictví Parvee
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků