Krása

Potřebujete regenerovat vlasy? Vsaďte na keratin!

Ne každý má to štěstí, že jsou jeho vlasy husté, lesklé a zdravé. Pokud toužíte svou hřívu přeci jen trochu vylepšit, zkuste používat přípravky, jež obsahují keratin. O této látce se toho hodně napsalo, ale víte vůbec, co je zač a k čemu je keratin dobrý?

Keratin je stavební bílkovina, která je základní složkou každého lidského vlasu. Její vláknitá struktura uspořádaná do svazků propůjčuje vlasům pružnost, pevnost v tahu a sílu. Keratin umožňuje vlasům snášet extrémní teploty, a to jak vysoké, tak velmi nízké. Díky keratinu vlas dokáže čelit horkým paprskům letního slunce a mrazu, stejně jako teplu ze stylingových přístrojů jako jsou žehličky, kulmy na vlasy, elektrické natáčky a další. Pokud mají vlasy dostatek neporu-šeného keratinu, jsou dobře připraveny na vlivy vnějšího prostředí.

Nic netrvá věčně

Časté vystavování vlasů extrémním teplotám a vlivům vnějšího prostředí, ale například i každo-denní stres nakonec může keratinové řetězce poškodit. Jakmile se jednou keratinové vlákno roz-padne na menší části, stává se rozpustným ve vodě a postupně se vymývá. Jsou-li keratinová vlákna ve vlase poškozena, ztrácí vlas svoji elasticitu a dochází k jeho ulamování.


Čím více péče, tím zdravější vlasy

Jednoduchou a účinnou variantou, jak zvýšit posílit a narovnat vlas a zvýšit jejich odolnost, je používání kosmetických přípravků s obsahem keratinu. Jde o stejné látky, které se vyskytují v lidských vlasech, takže pomáhají přirozenou cestou regenerovat vlasové vlákno a navracet mu ztracenou sílu. Keratin posiluje vlasy a zlepšuje strukturu vlasu zevnitř i navenek. Výsledkem je, že vlas znovu získá svoji zdravou přirozenou strukturu. Keratin vyplňuje trhliny ve vlasovém vlák-nu, aby vlas byl poddajnější, lesklejší a snadno se upravoval. Vlasy jsou pak pružné, poddajné a zdravě vypadající. Produkty s obsahem keratinu nabízí například Schwarzkopf. Vyzkoušet může-te například novou pečující řadu značky Schauma Keratin Strong, nebo Syoss Keratin Hair Perfection. Péči můžete doplnit používáním laků na vlasy a pěnových tužidel Syoss Keratin Style Perfection. Keratin, který se v recepturách Schwarzkopf vyskytuje, je přírodní, základní surovinou pro jeho získání je ovčí vlna. 

 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
29. 4. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků