Medicína

Prevencí ochráníte děti před nemocemi i závažnými chorobami

Čas podzimních plískanic střídaný se slunečnými dny babího léta nahrává množení bakterií a virů.

Především starší osoby, lidé se sníženou imunitou a děti jsou nejvíce ohroženi nástupem respiračních onemocnění, nachlazení, zahleněných dutin, zánětů průdušek i chřipek a angín. Obzvláště rodiče dětí předškolního věku vědí, jak rychle se dokáže jejich dítě nakazit a přinést si něco ze školky domů. Kdo zažil takzvané dětské nachlazení na vlastní kůži, ví, že příznaky takto „získané“ choroby jsou horší, než je běžné mezi dospělými.


Jak chránit naše děti před nachlazením

Vhodné oblečení znamená zahalování se ve větrném období, chránění hlavy a celého těla nepromokavým oděvem v dešti. Ale i fleecové bundičky během teplejších dnů mají být součástí šatníku malých i větších. Je třeba pečlivě hlídat, aby se děti zbytečně nezapařily v teplém oděvu při přechodu do vyhřáté místnosti. Stejně tak zpocené děti po pohybové a sportovní aktivitě by měly být okamžitě chráněny zabalením do vhodného oblečení. Dostatek tekutin je samozřejmostí v každém ročním období.

Během chladných dnů je potřeba doplňovat tekutiny ochucené vitaminy, citron s medem by měly být samozřejmou součástí našich kuchyní. Čaj s medem a citronem – ideálně bylinkový – pomáhá našim dětem i nám. Obohacení jídelníčku o ovoce a zeleninu na podzim je snadnější než v zimních měsících, kdy je větší nedostatek sezonních plodů. Nebojte se ani vitaminů a minerálních látek ve formách kapslí, želé a bonbonů. Nabídka je široká a vy se po dohodě s pediatrem či lékárníkem můžete domluvit na nejvhodnějším přípravku podporujícím buď imunitu celkově, nebo řešícím probíhající onemocnění.


Vitaminy a minerály podporují imunitu, chrání a ovlivňují zdravý vývoj dětí

Vitamin C na podporu imunity, antioxidant vitamin E, zinek na imunitu, vitamin A pro podporu zraku a imunity, kyselina listová pro zdravé krevní řečiště, selen na imunitu i pro činnost štítné látky, vitamin D na záněty a zdravý růst zubů a kostí – to vše jsou látky obsažené ve vhodné formě v přípravcích, bez nichž se především naše děti neobejdou. Nepodceňujte ochranu zdraví a příznivého vývoje svých dětí. Můžete si ozkoušet vybrané přípravky zdarma, stejně jako získat potřebné informace na stránkách www.vibovit.cz.

KP
Foto:iStock
13. 10. 2017
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků