Krása

Přírodní kosmetika

Sbírání lístečků

Přírodní kosmetika je vhodná pro každého, kdo má citlivou pleť nebo ho trápí alergie.

Přírodní kosmetika obsahuje vysoké procento přírodních, zpravidla rostlinných složek. Ty obsahují vitamíny, antioxidanty a další potřebné látky ve své nejpřirozenější podobě. Nenajdete v ní syntetické složky, což platí pro konzervanty, umělé aroma, barviva a jiné. Právě proto je vhodná pro všechny, kteří mají citlivou pokožku.


Tradiční složky

Z mnoha tradičních složek zmiňme například už po staletí oblíbenou levanduli s uklidňujícími a mírně čistícími účinky. Květy levandule v plátěném sáčku můžete použít v boji proti šatním molům a skříně jimi i krásně provoníte. Z dalších tradičních složek si připomeňme například růži, v níž se skrývá řada látek přispívajících k obnově buněk, a tím zpomalujících stárnutí pleti. Z novějších si pak musíme na chvíli zastavit u olivových výtažků, které působ jako balzám zejména na suchou a citlivou upleť. Kromě plodů se používají i látky z listů a právě o nich se traduje, že fungují jako anti-aging prostředek.


Biokosmetika

Pro výrobu bio přírodní kosmetiky se využívají rostliny z ekologického zemědělství, které už samy o sobě mají splňovat certifikát bio. Podobně jako to znáte u bio potravin. Skutečně důkladný výběr surovin pro přípravu přírodní kosmetiky je totiž tím nejdůležitějším faktorem. Rovněž samotná výroba této kosmetiky má být co nejvíce šetrná k životnému prostředí.


Měli byste vědět

Přírodní kosmetika neobsahuje syntetické konzervanty, její trvanlivost bývá zpravidla kratší než u klasické kosmetiky. Rovněž účinky na pleť se projevují v delším časovém horizontu. A protože používá hojně přírodních složek, na které nejste běžně zvyklí, měli byste ji nejprve otestovat na malé ploše své pokožky. Zpravidla se zkouší vnitřní strana zápěstí nebo z boku lícních kostí.

Až si najdete ty „své“ přírodní přípravky a budete je pravidelně používat, pomalu, zato jistě se začne zlepšovat i stav vaší pleti. Současně se kůže dobře promastí, vyživí a získá i tolik potřebnou hydrataci. Pokožka pak bude elastičtější a vy ji navíc nijak zbytečně nezatížíte.

Připravila: Marcela
Foto: sxc
6. 5. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků