Krása

Přírodní kosmetika

Přírodní kosmetika je vhodná pro každého, kdo má citlivou pleť nebo ho trápí alergie.

Přírodní kosmetika obsahuje vysoké procento přírodních, zpravidla rostlinných složek. Ty obsahují vitamíny, antioxidanty a další potřebné látky ve své nejpřirozenější podobě. Nenajdete v ní syntetické složky, což platí pro konzervanty, umělé aroma, barviva a jiné. Právě proto je vhodná pro všechny, kteří mají citlivou pokožku.


Tradiční složky

Z mnoha tradičních složek zmiňme například už po staletí oblíbenou levanduli s uklidňujícími a mírně čistícími účinky. Květy levandule v plátěném sáčku můžete použít v boji proti šatním molům a skříně jimi i krásně provoníte. Z dalších tradičních složek si připomeňme například růži, v níž se skrývá řada látek přispívajících k obnově buněk, a tím zpomalujících stárnutí pleti. Z novějších si pak musíme na chvíli zastavit u olivových výtažků, které působ jako balzám zejména na suchou a citlivou upleť. Kromě plodů se používají i látky z listů a právě o nich se traduje, že fungují jako anti-aging prostředek.


Biokosmetika

Pro výrobu bio přírodní kosmetiky se využívají rostliny z ekologického zemědělství, které už samy o sobě mají splňovat certifikát bio. Podobně jako to znáte u bio potravin. Skutečně důkladný výběr surovin pro přípravu přírodní kosmetiky je totiž tím nejdůležitějším faktorem. Rovněž samotná výroba této kosmetiky má být co nejvíce šetrná k životnému prostředí.


Měli byste vědět

Přírodní kosmetika neobsahuje syntetické konzervanty, její trvanlivost bývá zpravidla kratší než u klasické kosmetiky. Rovněž účinky na pleť se projevují v delším časovém horizontu. A protože používá hojně přírodních složek, na které nejste běžně zvyklí, měli byste ji nejprve otestovat na malé ploše své pokožky. Zpravidla se zkouší vnitřní strana zápěstí nebo z boku lícních kostí.

Až si najdete ty „své“ přírodní přípravky a budete je pravidelně používat, pomalu, zato jistě se začne zlepšovat i stav vaší pleti. Současně se kůže dobře promastí, vyživí a získá i tolik potřebnou hydrataci. Pokožka pak bude elastičtější a vy ji navíc nijak zbytečně nezatížíte.

Připravila: Marcela
Foto: sxc
6. 5. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků