Wellness

Proč je domácí zvíře v rodině důležité?

Sbírání lístečků

Domácí zvíře je nejlepší rodinný kamarád a další člen domácnosti. Život se zvířetem je zábava a péče o něj nás naučí zodpovědnosti a jak se starat o druhé.

Děti zvířata milují a jsou to jejich nejmilejší společníci. Péče o zvíře navíc utužuje vzájemné vztahy a má v rodině nezastupitelnou roli. Zajímá vás jaké jsou další výhody domácích mazlíčků?


Kontakt se zvířaty zlepšuje emoční a psychické zdraví.

Přítomnost zvířat má pozitivní vliv na duševní pohodu člověka. Každá starost je hned o kousek menší, když je vedle nás chlupatý kamarád, který vyslechne i ta největší tajemství a nikomu je nepoví. Kontakt se zvířaty navíc pomáhá proti stresu. S relaxačními účinky zvířat na lidskou psychiku pracuje například canisterapie. Emocionální vývoj člověka je nejsilnější v raném období života a pro děti je tudíž obrovským přínosem, když vyrůstají vedle zvířecího kamaráda.

Kontakt se zvířaty zlepšuje emoční a psychické zdraví

Kontakt se zvířaty zlepšuje emoční a psychické zdraví

 


Život se zvířetem děti naučí respektovat potřeby druhých

Každá živá bytost má své potřeby a dítě se v přítomnosti zvířete postupně naučí jak to respektovat a vycítit, kdy zvířátko potřebuje být v klidu a nechce si hrát. Domácí zvíře naučí děti vzájemné úctě a také, jak se starat o někoho jiného než jen o sebe a svoje pohodlí.  Hlavně pokud si dítě mazlíčka vyprosilo, naučí se jak si stát za svým rozhodnutím a plnit povinnosti, které z toho vyplývají. Péče o zvíře vybuduje v dětech zodpovědnost.
Díky tomu, že děti vyrostou se zvířetem, stanou se z nich ochránci přírody a milovníci zvířat.

Život se zvířetem děti naučí respektovat potřeby druhých

Život se zvířetem děti naučí respektovat potřeby druhých

 

Přenechte co nejvíce péče o zvíře na dětech. Naučte je, aby chodili s pejskem na procházky, nebo aby sami vyměňovali piliny morčeti. I malé děti zvládnou jednoduché úkoly, jako doplnit vodu a nebo nasypat jídlo. Zvládnutí úkolu v dětech podporuje pocit samostatnosti, sebevědomí a zodpovědnosti. Vemte s sebou děti také k veterináři. Kdoví, třeba to bude od té doby jejich vysněné povolání.

 


TIP: První návštěva u veterináře – na co se připravit?


Domácí zvíře utužuje rodinné vztahy

Díky zvířeti získá vaše rodina spoustu nových návyků, ať už jde o výcvik, hraní a nebo společné procházky. Společně strávený čas je pro rodinné vztahy to nejcennější. Zvíře přinese do rodiny novou energii a dobrou náladu. Budete mít všichni o důvod navíc proč se ze školy a z práce těšit domů. Sdílená láska ke zvířeti prohlubuje mezilidské vztahy.


Díky pejskovi bude vaše rodina trávit více času venku.

Pejsci potřebují pravidelné procházky a díky tomu budete častěji s partnerem a s dětmi na čerstvém vzduchu. Fyzická aktivita zvyšuje imunitu a uvidíte, že se ze společného venčení stane oblíbená rodinná aktivita. Děti se venku vyřádí, rodiče si vyvětrají hlavu a pejsek bude zářit štěstím. Pravidelné venčení vám všem obohatí život. Každodenní pobyt na čerstvém vzduchu je důležitý pro lidskou pohodu a zdraví.


Pokud máte velmi aktivního pejska chraňte jeho klouby a pořiďte mu kvalitní doplňky stravy. Nejlepší kloubní výživa pro zvířata je kolagen. Kolagen udržuje klouby pevné a pružné a chrání je proti opotřebení. Je to vhodný doplněk stravy také pro štěňata ve vývoji, pro nemocné a zraněné pejsky a pro pejsky seniory. Radost z pohybu je pro psy
nenahraditelná a kolagen je nejlepší prevence na problémy s pohybovým aparátem. Vašemu pejskovi se zlepší také kvalita srsti a drápků.

Díky pejskovi bude vaše rodina trávit více času venku

Díky pejskovi bude vaše rodina trávit více času venku

 

Proč je potřeba kolagen uměle doplňovat? Kolagen se v těle vyskytuje přirozeně, ale s přibývajícím věkem jeho produkce klesá a právě kvůli tomu se začnou objevovat první bolístky a problémy, a nebo se například zhorší kvalita srsti. Kolagen můžou užívat pejsci, kočky i koně.
 

Domácí mazlíček uvolňuje stres

Příroda a kontakt se zvířaty jsou jedna z nejefektivnějších metod jak se zbavit nahromaděného stresu. Domácí mazlíček odežene také pocity osamělosti a smutku. Spolužití se zvířaty také zvyšuje imunitu. Vědci dokázali, že u dětí, kteří tráví se psem první rok života se o patnáct procent snížilo riziko, že budou mít mít později astma.

Komerční prezentace
19. 5. 2021

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků