Wellness

Proč si sjednat úrazové pojištění: jistota v době nejistoty

Sbírání lístečků

Máte občas pocit, že jste jako slon v porcelánu? Jste náchylní k nejrůznějším úrazům a ať se snažíte sebevíc, stále máte nějaké drobné úrazy? Pokud jste odpověděli kladně a stále ještě nemáte sjednané úrazové pojištění, je načase to změnit.

Neocitnete se bez prostředků

Splácíte hypotéku na dům nebo půjčku, kterou jste si pořídili – a v případě, že byste zůstali doma s úrazem, dostali byste se do finanční tísně? Přesně v takových případech je moudré pořídit si úrazové pojištění. Budete mít totiž jistotu i v době nejistoty. Kdyby se vám přihodil úraz, mohli byste bez obav zůstat doma tak dlouho, jak by bylo potřeba k uzdravení – a vaše výdaje na živobytí a splácení půjček či hypoték by pokrylo vaše úrazové pojištění.


Rychlé a jednoduché sjednání

Díky moderním technologiím lze cokoli sjednat pomocí internetu. Zařídit si tak můžete i úrazové pojištění online, a to do několika málo minut. Sjednání po internetu je snadné a zvládne ho každý. Než se do samotného zařizování pustíte, porovnejte si jednotlivé nabídky pojišťoven a zaměřte se zejména na:

· rozsah pojistného krytí,
· pojistnou částku,
· druh pojistného plnění.

Tyto tři faktory hrají při výběru správné pojišťovny klíčovou roli.


Pro koho je úrazové pojištění určeno

Důvody, proč si úrazové pojištění sjednat, společně s klíčovými faktory výběru toho správného úrazového pojištění, již znáte. Teď je na řadě zmínit to, pro koho je tento druh pojištění určený. Pojistit se pro případ úrazu může kdokoli od 18 až do 85 let věku. Výjimku tvoří pouze lidé, kteří jsou v pracovní neschopnosti, jsou držiteli kartiček ZTP a ZTP/P, osoby v invalidním důchodu a pacienti s podezřením na vážnou nemoc. Dětem mohou úrazové pojištění sjednat rodiče.


Platnost úrazového pojištění

Při sjednání úrazového pojištění jste chráněni jak na území České republiky, respektive země, kde máte trvalý pobyt a jste jejím občanem, tak také v zahraničí. Pokud nechcete mít sjednané úrazové pojištění dlouhodobě, lze si jej sjednat pouze na dobu, po níž hodláte vycestovat do zahraničí. Ale samozřejmě je mnohem praktičtější být pojištěn neustále – a ušetřit si tím starosti se zařizováním pojištění kdykoliv se rozhodnete vycestovat.


Druhy úrazového pojištění

A v neposlední řadě je důležité také zmínit, jaké druhy úrazového pojištění vlastně existují. Můžete si navolit možnosti, při nichž vyplacení částky proběhne. Tyto možnosti jsou následující:

· smrt úrazem,
· trvalé následky úrazu,
· tělesné poškození a invalidita následkem úrazu,
· denní odškodné při úrazu.

Pokud spadáte do kategorie lidí, kteří mají na sjednání úrazového pojištění nárok, neváhejte ani minutu. Budete mít jistotu i v době, kdy se vám přihodí úraz – a vy tak přijdete o svůj stálý příjem.
 

Komerční prezentace
Foto: zenstock / Shutterstock.com

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků