Wellness

Proč zajít na masáž: Jaké jsou její účinky?

Sbírání lístečků

Skvělým způsobem relaxace jsou masáže. Masáže mají blahodárné účinky, člověk si při nich odpočine a zregeneruje své tělo. Nejen, že zbavují únavy a stresu, ale také uleví od bolestí zad a krční páteře.

Jaké jsou účinky masáží?

Masáže jsou tu již po dlouhá staletí. O jejich blahodárných účincích tak není pochyb. Stále více lidí si dopřává odpočinek a zregenerování těla právě na masážích. Člověk se krásně uvolní a hlavě se může zbavit problémů, které ho trápí. Jaké konkrétní účinky masáže mají a jaké existují druhy, se dočtete v následujícím článku.


Proč chodit na masáž

Kvalitní masáž by si měl dopřát každý minimálně jednou ročně. A to i v případě, že ho ze zdravotních důvodů nic netíží. Základním účinkem masáže je zbavení se stresu. Po jedné masáži člověk pocítí pocit uvolnění, odpočinku a znovuzrození. Veškerý stres nahromaděný po pracovním týdnu, nebo roce, je náhle pryč. Vědecké studie prokázaly, že při masáži se snižují hodnoty hormonu, který „způsobují stres“.

Se stresem souvisí také stav lidského imunitního systému. Lidské tělo, když zažívá stresové situace, produkuje tyto hormony, které ničí buňky, které se starají o údržbu obranyschopnosti lidského organismu. Pravidelnými masážemi se tak nejen zbavuje stresu, ale také předchází nemocem spojených s oslabenou imunitou.


Zbavení se bolesti

Masáže často využívají lidé, kteří mají sedavé zaměstnání. Pracovní doba strávená v jedné poloze způsobuje nečinnost svalů, které se začnou stahovat, tuhnout a začnou vznikat myogelózy. To jsou zatvrdliny svalů, které způsobují různé bolesti zad, hlavy nebo krku. Masáže tyto bolesti úspěšně odstraňují.


Správný výběr

V současné době je na trhu velké množství různých masáží. Aby se masáž neminula účinkem, je základem si správně vybrat. Před tím než si člověk zvolí, je nutné se informovat o účincích jednotlivých masáží. Mezi tradiční druhy masáže patří klasická, reflexní a masáž lávovými kameny. Velmi oblíbenými se stávají také:

  • Thajské masáže
  • Medové nebo čokoládové masáže
  • Pivní masáže
  • Aromaterapeutické masáže
  • Masážní přístroje

Klasická masáž

Klasická masáž má blahodárné účinky na celý lidský organismus. Základem je celkový výživa těla. Té je dosaženo určitými kroky. U klasické masáže dochází k uvolněním ztuhlého svalstva, prokrvením svalů a podkoží. Důležité je při cvicích vyvolat potřebný tlak na jednotlivé partie.


Reflexní masáž

Reflexní masáž se soustředí na oblast chodidel. Masér stimuluje body na chodidlech, které náleží jednotlivým lidským orgánům. Místa, která se objeví jako bolestivá, slouží jako varovné signály. Dochází tak k diagnostice problému, který je poté potřeba léčit u lékaře. Reflexní masáž nevyužívá pouze chodidla, ale také záda pro odhalení problému a špatného zdravotního stavu klienta. Stejně jako na chodidlech, i na zádech jsou dráhy, které vedou k jednotlivým orgánům.

Chodidla a obecně nohy jsou velmi častým zdrojem bolesti. Je to po celodenním shonu v práci zcela normální, a tak si zaslouží vždy trochu pozornosti navíc. Dnešní trh nabízí velké množství masážních přístrojů na nohy, které se dají používat v klidu domova.


Masáž lávovými kameny

Při masáži horkými lávovými kameny dochází k celkovému fyzickému i psychickému uvolnění těla. Aplikací horkých kamenů se uvolní ztuhlý svalový korzet a dokáží odstranit bolest svalstva. Uvnitř organismu dojde k zahájení procesu detoxikace a látkové výměně. Celkově se rozproudí krevní oběh a celý organismus se znova „nastartuje“.

 

Připravila: komerční prezentace
Foto: iStock
17. 1. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků