Wellness

Prožijte nevšední svatební den při letu balonem

Sbírání lístečků

Jste dobrodružné povahy a nevíte, čím byste svého partnera mohli překvapit? Uspořádejte vyhlídkový let balonem, který na vaše přání může startovat třeba u vás na zahradě.

Ano, za splnění podmínek pevného podkladu vzletu můžete mít v balonu třeba svatbu. Do balonu se vejdou dvě nebo čtyři osoby a pilot. Pokud tedy nebude mít oddávající s obřadem ve vzduchu problém, originální svatba je vaše.


Privátní lety balonem i organizované vzlety z českých letišť

Pro let balonem si nemůžete zvolit trasu letu, neboť vítr je přednější a podle něj se lety řídí. To však nebrání nápadu odstartování balonu z pozemku, který si vyberete. Stačí, aby byl povrch pevný – například travnaté pole, hřiště, pozemek musí mít minimálně jednu stranu 50 metrů a nesmějí se na něm vyskytovat sloupy elektrického vedení či růst vzrostlé stromy. Pamatujte na to, že do balonu z bezpečnostních důvodů nesmějí děti mladší osmi let a menší než 140 centimetrů. Mládež ve věku 15 až 18 let musí mít pro lety balonem souhlas rodičů nebo zákonného zástupce.


Zjistěte si přepravní podmínky pro létání

Pamatujte také na hmotnostní limity. Osoby, které mají hmotnost vyšší než 130 kilogramů, za let připlácejí 2000 korun, jelikož se ruší další místo pro jiného pasažéra. Lidé se často ptají, zda jim v balonu nebude zima. Přece jen se lítá vysoko… Vzhledem k tomu, že v balonu hoří hořák, je v něm poměrně teplo. Stačí se obléci stejně jako na pobyt venku v přírodě.


Dárkové poukazy pro lety balonem, tandemové seskoky i seskoky padákem

Poukaz pro lety balonem nebo tandemové seskoky a seskok padákem lze zakoupit přes internetové stránky Letecké zážitky. Zde se dozvíte i konkrétní informace o cenách, termínech a letištích v celé České republice, kde se dobrodružné zážitky ve vzduchu pořádají. Buďte originální: Mezi oblíbené svatební dary patří nevšední zážitky.

KP
Foto: freeimages tchago
26. 2. 2018

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků