Krása

Pryč s povislými víčky

Plastická operace očních víček není jen estetický zákrok, ale i léčebný. Vady očních víček totiž mohou způsobovat únavu a bolesti očí nebo hlavy, slzení či zhoršování vidění. Operace mohou někdy všechny tyto problémy odstranit.

Jsou to právě oční víčka, na kterých jsou vidět první známky stárnutí pleti. Jsou totiž prakticky nepřetržitě v pohybu. „S přibývajícím věkem kůže pozbývá pružnosti a konkrétně na víčkách vznikají kožní nadbytky,“ říká plastický chirurg na klinice ESThÉ MUDr. Libor Kment. S přibývajícími léty dochází ke ztrátě elasticity kůže a na víčkách se vytváří kožní nadbytky. To může být podpořeno ještě dalšími faktory, jde například o dědičnost, typ kůže, životosprávy, alergie, onemocnění ledvin atd.

Nejde jen o krásu

Povislá víčka obličeji zpravidla dodají unavený výraz. Jenže nejde jen o krásu. „Vytahaná“ kůže totiž přináší i řadu zdravotních obtíží. Jde o pocit únavy, bolestivost očí, slzení, zhoršování vidění, bolesti hlavy apod. A to už je důvod k tomu zamyslet se nad řešením problému. Naštěstí není tak složité. Pomůže vám zkušený plastický chirurg v rámci zákroku zvaného blefaroplastika. Dle dohody s pacientem a stavu tkání, je možno provést operaci očních víček samostatně na horních či dolních víčkách nebo zákrok kombinovat.

Co vás čeká

Důležitou součástí operace očních víček je konzultace s odborníkem, který operaci očních víček bude provádět. Vysvětlí vám všechny případné dotazy, které se operace týkají.

„Operace očních víček, která řeší výše popsanou problematiku, spočívá v odstranění nadbytku kůže víček a v oddělení a vyjmutí tukových váčků. Zákrok se provádí v místním znecitlivění, protože zvláště při výkonu na dolních víčkách je potřeba spolupráce operovaného. Celkové znecitlivění (narkóza) je možné po dohodě s operatérem a anesteziologem v případě, kdy by zákrok v místním znecitlivění nebyl vhodný“, říká MUDr. Kment.

Samotná operace očních víček se provádí pouze v místním znecitlivění. Hlavní otoky a modřiny zmizí asi do týdne, stehy se vyjímají 4. – 5. Den po operaci, po 1 týdnu po operaci je možné líčení, do společnosti se doporučuje jít nejdříve za 5-7 dní a s tmavými brýlemi. Ceny se pohubují okolo 11.000,-Kč, ale v případě zdravotních problémů je možné zákrok hradit i ze zdravotního pojištění. Poraďte se se svým lékařem. 

Po plastice očních víček klienti většinou kvitují nejen mladší vzhled a rozjasnění očí, ale také úlevu od bolestí očí, pálení, řezání, slzení a únavy a dokonce mají často pocit i zlepšeného zraku. Velmi dobrý efekt operace může vydržet mnoho let. www.esthe-plastika.cz.

 

Připravila: Zuzana
Foto: Esthé
30. 9. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků