Medicína

S mozkem do posilovny

Sbírání lístečků

Chcete si udržet duševní svěžest a paměť? Mozek zůstane v kondici jen tehdy, budete-li ho trénovat. Pomůže vám nejen luštění křížovek a dalších rébusů. Zajít můžete dokonce i do mozkové posilovny, která byla nedávno otevřena v Praze na Václavském náměstí.

Jedná se o procvičování mozkových funkcí pomocí speciálních technologií, které zesilují a čtou mozkové vlny. Pokud budete poctivě trénovat, zlepší se vám kognitivní funkce mozku (jde o paměť, koncentraci nebo třeba pozornost). Vše probíhá na přístrojích snímajících mozkové vlny prostřednictvím EEG čelenky.

Sportem ku zdraví

Po příchodu do mozkové posilovny se vás ujme mentální trenér. Tento speciálně vyškolený odborník vám ukáže zásady trénování mozku a seznámí vás s jednotlivými přístroji a na základě absolvovaného testu vám připraví individuální plán tréninku. Na konci tréninku vám pak připraví závěrečnou zprávu s doporučením. Zahrát si můžete nejen virtuální mozkový fotbal, ale zastřílet si třeba i na cíl nebo se věnovat brain joggingu. Hodina tréninku vás vyjde na 1100 Kč.

Více informací, možnost objednávek a kontakty naleznete na www.neurotrenink.cz

Co můžete pro svůj mozek dále udělat?

  • Až půjdete na nákup, kllidně si napište seznam, ale než ho vyndáte z kapsy, zkuste nejprve přemýšlet, co je na něm napsáno. 
  • klíčem pro zapamatování informací je pozornost. Soustřeďte se na všechno, co děláte, i kdyby to byly banality, jako zamykání dveří, když odcházíte.
  • Hrajte hry jako pexeso, pasiáns nebo bludiště a luštěte křížovky.
  • Mozek musí odpočívat. Dopřejte mu proto dostatek spánku a relaxace.
  • Snažte se chodit alespoň jednou denně ven na čerstvý vzduch.
  • Mozkovou aktivitu podporuje pohyb. 
  • Osvědčeným pomocníkem pro lepší paměť je Ginko biloba (Jinan dvoulaločný).  Rozšiřuje cévy a prokrvuje tkáně, tedy i mozek. 


Připravila: Zuzana
Foto: Neurotrenink
2. 12. 2013

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků