Wellness

Saunování není pro všechny, ale infrasaunu si zamiluje každý

Sbírání lístečků

Moc se potím, trvá to dlouho a nechce se mi tam chodit s cizími lidmi. To jsou nejčastější výtky, které k saunování mají jeho odpůrci. Infrasaunování všechny tyto problémy řeší. Už jste ho vyzkoušeli?

Obě mají v názvu slovo sauna, jejich princip už ale nemůže být rozdílnější. V klasických finských saunách se vzduch ohřívá pomocí kamen a teploty tímto způsobem dosahují až 110°C. Kvůli vysokým teplotám byste v sauně měli pobýt maximálně 15 minut, poté se rychle ochladit a celý cyklus třikrát opakovat. Pot, který z vás při saunování crčí proudem, se z 97 % skládá z vody.

Sauna systém

Sauna systém

 

A nyní se podívejte na fakta o infrasaunách:

 

  • Vzduch ohřívají infrazářiče.
  • Teploty se pohybují mezi 40°C a 70°C.
  • Infrasaunování trvá maximálně 40 minut, stačí ale i 20 minut.
  • 80-85% potu tvoří voda, zbytek je tuk, cholesterol a další látky.


Co se týče doby roztopení, sauna potřebuje alespoň 20 minut, kdežto infrasauna pouhou 1 vteřinu. Její blahodárné účinky si tak můžete užívat kdykoli chcete.

Infrasaunový systém

Infrasaunový systém

 

Relaxujte v pohodlí vlastního domova 

 

Představte si, že přijdete domů z práce, zapnete infrasaunu a než si sundáte kabát, už vám mohou infračervené paprsky prohřívat kůži. Výhoda domácí infrasauny tkví i v tom, že máte jistotu absolutního soukromí a čistoty.


Na rozdíl od sauny ji navíc využije celá rodina. Mohou do ní totiž i kardiaci, astmatici a lidé s vysokým krevním tlakem. Infrasaunování je skvělé pro regeneraci svalů po sportovních výkonech a můžete si ho dopřát i při nemoci. Infračervené paprsky likvidují viry a tak vám pomohou s léčbou.

Infrasauna

Infrasauna

 


Hodí se do paneláku i luxusního sídla

Abyste mohli mít doma infrasaunu, potřebujete zhruba 1,4 m2 poblíž zásuvky. Domácí infrasaunování si tak můžete dopřát i v panelákovém bytě. Na malém prostoru není problém ani relaxace ve dvou – existují infrasauny pro 2 osoby. Zatímco sousedé v okolních bytech koukají po večerech na televizi, vy můžete trávit čas daleko lépe.
Pokud neřešíte místo, ale jde vám spíše o design, jistě vás potěší luxusní infrasauny s prosklenými stěnami. Takovou infrasaunu sice můžete umístit do rohu, ale daleko lépe vynikne jako solitér uprostřed místnosti. Aby byla relaxace dokonalá, infrasauny umožňují i instalaci reproduktorů a přehrávání hudby z MP3 nosičů.

 

Komerční prezentace
Foto: Sauna system
24. 3. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků