Wellness

Sháníte nové dámské boty? Pozor na zdravotní komplikace!

Při výběru obuvi jde mnohdy ženám především o jejich estetickou stránku, která je občas dokonce preferována na úkor zdraví. Právě dámské boty ovšem mohou být zdrojem různých potíží!

Dámské boty a potenciální problémy

V současné době si je možné pořídit dámské boty pro nejrůznější příležitosti. Ne všechny jsou přitom zdrojem stejných rizik. Problematické mohou být zejména lodičky na vysokém podpatku. Nejenže při jejich nošení může dojít ke zranění vazů v kotníku v důsledku podvrtnutí nohy, ale existují i další nebezpečí. Díky nepřirozené poloze chodidla totiž trpí kupříkladu paty. Jak tomu předejít? Řešením mohou být nižší podpatky, méně časté nošení a samozřejmě také kvalitní lodičky.


Zdravotní potíže ovšem nemusí způsobovat pouze dámská obuv na podpatku. Tak například důsledkem častého nošení balerín či žabek mohou být ploché nohy. U všech druhů bot potom představuje rizika příliš úzká špička, jež může mít negativní vliv na prsty, které mohou být při dlouhodobém nošení deformovány. Další problémy pak může způsobovat špatně zvolená velikost.


Nevhodná velikost dámské obuvi

Je poměrně rozšířeným faktem, že hodně žen nosí boty menší, než by ve skutečnosti potřebovaly. To je samozřejmě chyba, neboť to bude mít časem pro nohy rovněž neblahé důsledky. Dámská obuv by tedy měla přesně sedět, k čemuž je potřeba znát přesnou velikost chodidel. S tím je také spojena otázka, zda lze zakoupit vhodné boty na internetu. Možné to určitě je. Tak jako internetový obchod Eobuv.cz by měl ovšem zvolený e-shop udávat co nejvíce relevantních informací.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock
28. 12. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků