Medicína

Tabletky pro zdraví

Jsou jich plné lékárny a staly se součástí našeho života. Pestrobarevné pilulky, tabletky, tobolky nebo sirupy pomáhají při spoustě zdravotních potíží. Jenže jak se v jejich nepřeberném množství orientovat?

Bolí mě klouby

S přibývajícím věkem se začínají hlásit o slovo potíže s klouby. Jedním z nejčastějších důvodů jsou jejich degenerativní poškození, například artróza. Pomoc v tomto případě mohou zajistit preparáty s obsahem takových látek, které klouby vyživí. Nejdůležitější jsou glukosamin a chondroitin sulfát, což jsou základní stavební látky chrupavky. Pomáhají udržovat zdravé nejen klouby, ale i kosti, vazivo a šlachy a jsou nezbytné pro jejich pohyblivost a pružnost.
 

Příklady:

  • Proenzi, GS Condro Forte, Voltadyn.

 

Padají mi vlasy

Nejčastěji se s ním setkáme na jaře a na podzim. Hojnější padání však bývá díky hormonálním výkyvům. Například v těhotenství nebo po porodu, v klimakteriu nebo při poruchách štítné žlázy. Často bývá na vině stres, špatná výživa či nedostatek některých minerálů a vitamínů. Vyřešit váš problém mohou pomoci preparáty, které vám dodají především zinek, hořčík a vitamín B. Tabletky můžete kombinovat i s vhodnou vlasovou kosmetikou.
 

Příklady:

  • GS Eladen, Viaderm.

 

Trpím záněty močových cest

Mezi příznaky patří zejména pálení při močení, časté chození na toaletu, bolest ve spodní části zad anebo v bederní oblasti nebo přítomnost krve v moči. Na vině jsou bakterie Escherichia coli. Jakmile se dostanou do močového ústrojí, přemnoží se tam a vyčerpávají imunitu močového systému. Pak už stačí třeba jen prochladnout a problém je na světě. Účinné preparáty jsou vyrobeny na bázi extraktu z brusinek velkoplodých a je třeba je začít užívat hned, jak se objeví první příznaky.

Příklady:

  • GS Brusinky Forte, Urinal Akut, Cran Urin.


Jsem v přechodu

Období klimakteria je většinou vnímáno jako strašák, který je spojen s návaly horka, pocity slabosti, změnami krevního tlaku, podrážděností, potížemi s usínáním, neklidem nebo Tyto příznaky, známé jako klimakterický syndrom, se přitom dnes dají odstranit nebo výrazně zmírnit. Na výběr jsou hormonální pilulky, které vám předepíše lékař. Než po nich sáhnete, zkuste to nejprve s preparáty na přírodní bázi.
 

Příklady:

  • Mabelle, Menoregen, Femiflavon.


Mám sníženou imunitu

Náš imunitní systém je oslabován opakovanými či chronickými nemocemi, špatným životním prostředím a nezdravým životním stylem. Jedna z možností jak posílit naši imunitu je sáhnout po přípravcích s dostatkem vitaminů, minerálů a dalších látek, které posílí celkovou obranyschopnost organizmu. Nejlepším řešením ale zůstává posilovat imunitu cíleně a komplexně – stravou, cvičením a zdravým způsobem života.

Příklady:

  • Imunoenzym, Echinacea, GS Imunostim.


Špatně se soustředím a je mi stále zima

Tyto potíže má na svědomí špatný průtok krve v těle. První pomoc vám poskytnou produkty, které obsahují výtažky ze stromu Gingko biloba. Způsobují totiž rozšíření cév. V důsledku toho se zlepší průtok krve, která zásobuje všechny části těla kyslíkem a živinami – zejména glukózou. V mozkové tkáni dochází ke zlepšení využití kyslíku paměťovými buňkami, čehož výsledkem je zvýšení koncentrace a celkové mentální svěžesti.
 

Příklady:

  • Bioaktivní Biloba, Ginkgo Biloba, Ginkgo Biloba + Royal Jelly + Q10.


Mám vysoký cholesterol

Ačkoli tento zdravotní problém nebolí, důsledky jsou znepokojivé. Zvýšená hladina této látky v krvi zvyšuje riziko srdečního infarktu a cévních chorob. Pokud vám lékař sdělil, že byste měla hodnotu cholesterolu v krvi snížit, zamyslete se zejména nad svým životním stylem. Obecně je důležité vzdát se příliš tučných potravin, snížit nadváhu, přestat kouřit a začít se hýbat. Snížit hodnotu cholesterolu můžete také pomocí vhodných doplňků stravy, které obsahují mimo jiné Lecitin a i vitaminy C a E. Zázračným lékem z přírody je pak česnek.
 

Příklady:

  • GS Lecitin 1200, Super Lecitin.

 

Trpím nespavostí

Už zase koukáte do stropu, minuty se nekonečně táhnou, uvažujete nad milionem věcí, mozek ne a ne vypnout? Snížená kvalita spánku a nespavost mají nepříznivý vliv na psychickou i fyzickou stránku člověka. K odstranění těchto potíží můžete užívat sedativa nebo hypnotika, která však narušují některé důležité fáze spánku a navíc mohou vyvolat závislost. Proto je vždy vhodnější při problémech se spánkem sáhnout nejdříve k přípravkům založených na přírodní bázi.
 

Příklady:

  • Benosen, Hypnox, GS Dormian.

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
8. 11. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků