Krása

Trendy v rámech dioptrických brýlí pro rok 2020

Dioptrické brýle jsou zdravotní pomůckou, která však plní funkci také jako elegantní doplněk. Převážně je lidé nosí na obličeji celý den, a proto chtějí, aby brýle vypadaly dobře, a hlavně se hodily také k jejich typu obličeje.

Brýle totiž dokážou lidem přidat na dokonalém vzhledu, ale pokuj je špatně zvolíte, pokazí celkový dojem, kterým působíte.


Co přináší rok 2020

V poslední době byly trendem, co se obrouček brýlí týče, široké a výrazné typy obrouček. Ty se budou nosit také letos, avšak do popředí se začínají dostávat brýle jemnějšího vzhledu, dokonce až bezobroučkové. Co se týče materiálu, zde se trend moc nemění. Stále jsou v módě kovové, plastové nebo například titánové brýle. Ocenit můžete také možnost mixu několika materiálového provedení v jednom.


Vsaďte na kvalitu, která se vyplatí

Vaše dioptrické brýle by o vás měly něco vypovídat. Proto mnoho lidí upřednostňuje brýle značkové. Nejen, že obroučky jsou kvalitní a mohou vám vydržet po mnoho let, ale jsou vyráběny v moderních tvarech, barvách a materiálech. Takové brýle například prodává Ray-Ban, Michael Kors, Tommy Hilfiger a další. Cena je sice vyšší než u brýlí neznačkových, když to však porovnáte v poměru cena a kvalita, jednoznačně vyhrávají.


Pro koho jsou brýle určeny

Dioptrické brýle mohou nosit opravdu všichni. Dámy, pánové, ale dokonce i děti. Na dětech byste také neměli šetřit, co se týče značkových brýlí, jsou bytelnější a děti je tak často nebudou rozbíjet. Všichni chtějí dobře vidět a mít svůj styl, které jim brýle utvářejí. Existují však také lidé, kteří nemají žádný problém se zrakem, přesto však nosí brýle bez dioptrií, protože brýle jim dodávají určitou váhu a důležitost.


Každý typ obličeje si najde ten správný tvar obrouček

Každý člověk je svým způsobem originál, ale i tak se typy obličejů dají rozdělit do několika málo skupin, jako například hranatý nebo kulatý typ. Brýle si vždy vybírejte podle svého typu obličeje, ať s ním dobře ladí. Nejběžnější jsou:

  • Oválný typ obličeje – pokud máte tento typ, jste vítězové. Hodí se pro všechny tvary obličeje.
  • Srdcový typ obličeje – zde se výběr obrouček omezuje na hranaté nebo kulaté.
  • Kulatý typ obličeje – výběr byste měli omezit pouze na hranaté obroučky.
  • Hranatý typ obličeje – ideální rámy hledejte mezi kulatými a oválnými typy. Vhodné zde mohou být také bezobroučkové brýle.


Pokud zvažujete pořízení brýlí, vsadit si u toho na kvalitu se rozhodně vyplatí. Pokud si nejste jisti, zda váš obličej je kulatý, oválný či jiný, nebojte se o pomoc požádat prodejce dioptrických brýlí, kteří za sebou mají mnohé zkušenosti a rádi vám poradí. Hlavně se do výběru nenechte nutit, jste to vy, kdo se v nich musí cítit pohodlně a dobře, protože vy je budete nosit.


Zdroj obrázku: LightField Studios / Shutterstock.com
KP

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků