Krása

Trvalá epilace? Ano, ale svěřte se odborníkům!

Zbavit se nežádoucích chloupků jednou pro vždy je výhoda. Nemusíte řešit, jestli jste si nezapomněli oholit nožky či podpaží.

Nehledě na ušetřený čas, který vám epilace zabere. Pokud jste se rozhodli podstoupit trvalou epilaci, svěřte se pouze do rukou zkušené kosmetičky.

Fotoepilace

Mezi nejšetrnější a nejúčinnější metody patří tzv. fotoepilace, která využívá intenzivního pulsního světla – IPL. Přístroje pracují na principu selektivního vychytání světelné energie. Pulz, který je aplikován na pokožku je přeměněn na tepelnou energii, která následně „spálí“ vlasové folikulum (kořínek). Dojde vlastně k zahřátí vlasových kořínků až na 70°C, čímž se v nich i uzavřou vyživovací zakončení. Chloupek následně odumře a při úplném poškození kořínků pak dochází k očekávanému a trvalému odstranění chloupků.

Dochází k tomu proto, že buňky jsou zkrátka tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla. Celá procedura probíhá prakticky bezbolestně. Aby byla epilace účinná, je třeba zákrok v intervalech 6-10 týdnů opakovat.

IPL světlo je velice bezpečné a účinné ošetření. Tady ovšem platí, že se musí ošetření provést kvalitním přístrojem a profesionálním personálem. Jako u jiných služeb i zde se vyplatí vyhledat odborný salon, který má vyškolený personál, používá osvědčené a certifikované přístroje.

Bezpečnost vaší pokožky

IPL světlo je profesionální metoda, která může neodborným použitím pokožku poškodit, proto je nutné před ošetřením provést kvalifikovaně test fototypu vaší pokožky. To dokáže pouze přístroj MDM (melanin density meter), který měří obsah melaninu. Dle toho se nastaví přesná síla pulsního světla, tak aby nedošlo k nepříjemným spáleninám pokožky. Ne každý salon tento přístroj vlastní a používá. Proto se nebojte zeptat. Buďte obezřetní a vyžadujte před ošetřením změření vašeho fototypu tzv. „melaninometrem“, který dokáže rozpoznat množství melaninu ve vaší pokožce.

Důvěryhodnost salonu

Pojištění salonu – zvláště u kosmetických ošetření, které pracují s profesionálními přístroji, které mohou pokožku vážně poškodit, by mělo být samozřejmostí. Pokud je salon pojištěn, vypovídá to o jeho zodpovědnosti ke svým klientkám, o kvalitě poskytovaných služeb a o profesionalitě personálu.


Nikdy nevěřte nabídkám typu, že po jednom ošetření se zbavíte trvale svých chloupků. Proces růstu ochlupení není tak jednoduchý a má svá jasná pravidla. Proto je i jasně stanoven doporučený počet návštěv, který vede k pokožce bez chlupů a ten se dle ošetřované oblasti pohybuje mezi 5-8 sezeními. Moderní technologie sice pokročily vpřed, ale protože chloupky rostou v několika etapách a lze odstranit vždy jen chloupky vyrostlé, žádný kvalifikovaný salon vám nikdy neslíbí odstranění chloupků za jednu nebo dvě návštěvy. Jednoduše proto, že to není možné.

A co když to nebude fungovat?

Jelikož se v současné době nabídka služeb v olbasti IPL technologií stává nepřehlednou, nespokojených zákazníků přibývá stejně jako slev. Salony, které si za svými službami stojí, nabízí svým zákazníkům garanci vrácení peněz – pokud vám zkrátka chloupky i po doporučovaném množství prodělaných ošetření stále porostou, peníze vám salon vrátí.

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
21. 10. 2019


Diskuze: příspěvků