Krása

Fotoepilace: trvalé odstranění chloupků

Sbírání lístečků

Zbavit se nežádoucích chloupků jednou pro vždy je výhoda. Nemusíte řešit, jestli jste si nezapomněli oholit nožky či podpaží. Nehledě na ušetřený čas, který vám epilace zabere. Pokud jste se rozhodli podstoupit trvalou epilaci.

Fotoepilace

Mezi nejúčinnější metody patří tzv. fotoepilace, která využívá intenzivního pulsního světla – IPL. Přístroje pracují na principu selektivního vychytání světelné energie. Pulz, který je aplikován na pokožku, je přeměněn na tepelnou energii, která následně „spálí“ vlasové folikulum (kořínek). Dojde vlastně k zahřátí vlasových kořínků až na 70°C, čímž se v nich uzavřou vyživovací zakončení. Chloupek následně odumře. Při úplném poškození kořínků pak dochází k očekávanému a trvalému odstranění chloupků.

Celá procedura probíhá prakticky bezbolestně. Aby byla epilace účinná, je třeba zákrok v intervalech 6-10 týdnů opakovat.

Výběr salonu

Nevěřte nabídkám typu, že po jednom ošetření se zbavíte trvale svých chloupků. Proces růstu ochlupení není tak jednoduchý a má svá jasná pravidla. Proto je i jasně stanoven doporučený počet návštěv, který vede k pokožce bez chlupů. Ten se dle ošetřované oblasti pohybuje mezi 5-8 sezeními. Moderní technologie sice pokročily vpřed, ale protože chloupky rostou v několika etapách, a lze odstranit vždy jen chloupky vyrostlé, žádný kvalifikovaný salon vám nikdy neslíbí odstranění chloupků za jednu nebo dvě návštěvy. Jednoduše proto, že to není možné.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5475414/
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků