Wellness

Vařte a uchovávejte potraviny správně, aby neztrácely to nejlepší ze svých výživových hodnot

Sbírání lístečků

Také si rádi uvaříte jídlo předem, abyste si druhý den mohli vychutnat volno? Je to velmi dobrý postup, užijete si příjemné společné chvíle a mezitím, nebo po návratu domů se chutně a zdravě najíte. Jenomže mnoho z nás dělá při vaření si dopředu mnoho chyb. Pojďme se podívat na to, jak vařit „do zásoby“, aby jídlo neztrácelo na svých kvalitách.

Po uvaření ihned schovat

Sporáky umožňují nastavit různou intenzitu vaření a s použitím správného nádobí můžete i zeleninu připravit tak, že si uchová téměř všechny vitamíny. Chcete-li následně celé, nebo část jídla uchovat na další dny, měli byste jej co nejrychleji zchladit a vložit do ledničky. Často však děláme to, že necháváme jídlo dlouho po uvaření chladit na sporáku. Při tom už ale začínají pracovat bakterie, které pokrmům a našemu tělu potažmo škodí. Proto bychom měli pokrm co nejrychleji vychladit tak, aby se dal umístit do lednice.


Ledničky se speciálními zónami

To, kde do lednice jídlo uschováte, má vliv na jeho kažení. Právě proto jsou v lednicích vyznačeny poličky, na kterých je doporučeno to či ono jídlo a suroviny skladovat. Jistě jste si všimli, že uložíte-li ovoce nebo zeleninu do míst, kde má být uchováváno maso, může změnit barvu, být přechlazené.

Ledničky Whirlpool tyto popisky pro správné skladování potravin mají. Navíc si můžete pořídit ledničky se správnou cirkulací vzduchu, které brání množení bakterií a zachytávají je, čímž dochází k delšímu zachování jejich poživatelné podoby.

Prohlédněte si výrobky společnosti Whirlpool a vyberte si takové, které budou pomáhat vašemu zdraví a uchovávat potraviny v čerstvém stavu po mnoho dnů. Neopomeňte zajímavé akce, ať už na sporáky, ledničky, tak i na vestavné trouby, mikrovlnné trouby a jiné. Budete zajisté spokojeni a nad uspořenou částkou zajásáte. 

 

Komerční prezentace
Foto: Whirlpool
27. 11. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků