Krása

Zastavte padání vlasů

V průběhu roku má každý období, kdy pozoruje zvýšený výpad vlasů. Zpravidla to netrvá déle než pár týdnů. Hustotu vaší hřívy to nijak dramaticky neovlivní. Jenže když padání trvá déle, je třeba začít pátrat po příčině a odstranit ji.

Nejvíce vlasů vypadává na přelomu srpna a září, protože vlasy jsou po létě oslabené. Vedle fénování a žehlení, které způsobuje lámání vlasů a dokonce i vypadávání, ohrožuje vlasy i nesprávné zacházení: od barvení, přes časté stahování vlasů do culíku a rychlé pročesávání kartáčem, až po nepravidelné zastřihování konečků. Když k tomu přičtete následky léta, zvýšenou činnost hormonů, nedostatek hořčíku zinku a křemíku a stres, nemůžete se divit, že jsou vaše vlasy oslabené. Narušený vlas pak ztratí sílu udržet se v pokožce hlavy a vypadne.

Naopak nadměrné vypadávání vlasů, ztenčení, třepení a nehezký vzhled bez lesku je jasným projevem, že něco není v pořádku. K dědičnosti, nemocem, hormonálním změnám a stresům se navíc přidávají mechanické a chemické vlivy. Snadno tak dochází nejen k narušení takzvané kutikuly vlasového vlákna, ale i vnitřního stavebního materiálu vlasu.


Čtyři tipy pro padající vlasy


1. Myjte vlasy šetrně

Jemný šampon (např. z řady BK Brazil Keratin Anti Hair Loss) vetřete do dlaně rukou a rovnoměrně rozetřete, napěňte, masírujte, opláchněte a opakujte s polovičním množstvím šamponu. Mokré vlasy jsou nejcitlivější, nejsnáze se lámou a poškozují. Po umytí si nejdříve jemně rukama vyždímejte přebytečnou vodu a pak zabalte hlavu ručníkem.


2. Vlasy správně sušte

Při fénování zkuste napřímit vlasy u kořínků. Dlouhé nejprve jemně prosušte vlažným vzduchem v konečcích, učešte a poté fénujte proti směru růstu. Kratší vlasy fénujte pomalu po tvaru účesu.


3. Stop nešetrným úpravám vlasů

Vlasy netupírujte, aby se zbytečně nelámaly. Trpíte-li plihnutím vlasů, vynechejte těžké vlasové masky, hutné balzámy a při stylingu tužidla i laky.


4. Posilujte je zevnitř

Vyvážená strava, správný pitný režim a dostatek pohybu našemu organismu svědčí. Zdraví se pak projeví i na vlasech. Pro růst vlasů je nejdůležitější dodávání vitamínů a dalších výživných látek do těla. Potraviny dodávají veškeré potřebné vitaminy, a pokud nesprávně omezíte jejich přísun, pak se to odrazí právě na kvalitě a hustotě vlasů. Eliminujte kouření, kofein a šumivé nápoje – vaše vlasy budou silnější a krásnější.

 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
1. 7. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků