Tipy

Zelený jíl pro čístá střeva

Sbírání lístečků

Už jste určitě několikrát slyšeli, že základem fungující imunity jsou čistá střeva. K jejich očistě můžete vyzkoušet zelený jíl.

Už jste určitě několikrát slyšeli, že základem fungující imunity jsou čistá střeva. K jejich očistě můžete vyzkoušet zelený jíl.


Jíl je živý původní přírodní materiál bohatý na minerály pocházející z rostlin, živočichů, vody, půdy, skal a vulkanického popela, které se během milionů let rozpadly a vytvořily hmotu složenou z velmi jemných částic. Zelený jíl je hlinitokřemičitan s přídavkem kovu, který mu propůjčuje unikátní zabarvení a s tím jsou spojné i jeho unikátní účinky. Zelený jíl je mimořádně bohatý na vápník, hořčík, draslík, sodík, železo, křemík a rostlinné minerály.

 

Zelený jíl má absorbční, antioxidační a čistící vlastnosti. Chrání sliznici, pomáhá při onemocnění žaludečně střevního traktu. Posiluje organismus při únavě, stresu, vysílení a rekonvalescenci. Zelený jíl se nevstřebává, ale dochází k jeho přirozenému vyloučení z organismu. Regenerační čistící kůru je vhodné absolvovat preventivně 1–2x ročně, nejlépe na jaře a na podzim, při změně ročního období.

 

Připravila: Katka
Foto: www.lecivyobchod.cz
10. 9. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků