Krása

Zničené vlasy po dovolené? Obnovte jejich krásu díky domácím maskám

Sbírání lístečků

Velké množství slunečních paprsků, horko, slané moře anebo chlorovaná voda. Tohle všechno jsou faktory typické pro letní měsíce a toužebně očekávaní období dovolených. Pokud však nepoužíváte ochranné prostředky a o své vlasy pravidelně nepečujete, může se stát, že během léta ztratí svou krásu, jemnost a lesk.

Jak na poškozené a suché vlasy? S obnovujícími maskami jim opětovně navrátíte jejich původní krásu. Vyrobit si je navíc můžete z ingrediencí, které máte ve spíži anebo v ledničce.


Kiwi a citron obnoví pevnost vlasů

Jsou vaše vlasy lámavé a bez života? Dodejte jim sílu a krásu domácí maskou z kiwi a citronu. Kiwi jednoduše rozmixujete a smícháte se šťávou vymačkanou z jednoho většího citronu. Směs naneste na suché vlasy a zabalte do igelitu. Nechte asi hodinu působit a poté důkladně opláchněte. Opakujte jedenkrát týdně.


Olejový zábal pro suché vlasy

Pokud jste o vlasy během léta nepečovali ochrannou kosmetikou, která by jim dodávala potřebnou hydrataci a vitamíny, pravděpodobně se budete nyní potýkat se suchými vlasy, které nevypadají na první pohled příliš zdravě. Pomoci jim může jednoduchý olejový zábal. Olivový olej nahřejte asi na 40 stupňů, vmasírujte do suchých vlasů a nechte asi patnáct minut působit. Poté důkladně vymyjte teplou vodou.
Náš tip: Pro výrobu olejového zábalu používejte extra panenský olivový olej, který je často součástí slevového Tesco letáku.


Med zklidní napjatou pokožku

Asi už se vám několikrát stalo, že přímé letní slunce nepříjemně popálilo pokožku hlavy. Pro její zklidnění postačí zábal z avokáda a medu. Dužinu z avokáda důkladně rozmixujte a přidejte k ní dvě lžičky medu. Zábal naneste na vlasy a nechte asi dvacet minut působit. Pokožce se viditelně uleví, přestane pálit, nepříjemně se loupat a dokonce zmizí i její nevzhledné začervenání. Opakujte jednou až dvakrát týdně.


Poškozené vlasy obnoví vajíčka

Vejce jako bohatá zásobárna cenných proteinů se uplatňují nejen v gastronomii, ale i kosmetickém průmyslu. Pokud jsou vaše vlasy viditelně poškozené, splihlé nebo příliš jemné, připravte si doma masku z jednoho žloutku a dvou lžic bílého jogurtu. Masku naneste na suché vlasy a nechte působit asi dvacet minut. Poté opláchněte vlažnou vodou a opakujte dvakrát týdně.


Věděli jste, že: Proteiny obsažené ve vejcích vyplňují trhliny ve vlasovém vláknu a posilují jej? Aby vás ale tato domácí maska nezruinovala, nakupte vejce v akci třeba z aktuálního letáku Kaufland.


Majonéza dodá vlasům lesk

Že by vás nenapadlo patlat si na vlasy majonézu? A víte, že tenhle zázrak ve sklenici dokáže obnovit ztracený lesk vlasů? Obsah sklenice jednoduše vmasírujte do vlhkých vlasů, zabalte do igelitu a ručníku a nechte čtvrt hodiny působit. Poté důkladně opláchněte a umyjte klasickým šamponem. Vlasy budou opět vitální a plné života.

KP
Foto: iStock
9. 9. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků