Medicína

Zvládněte přechod s grácií

Sbírání lístečků

Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria.

K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.


Kdy přesně můžete přechod očekávat, se říct nedá. Napoví vám váš gynekolog a také to, kdy jej prožívala vaše matka. Jde totiž o velmi individuální záležitost a přesná věková hranice neexistuje. Stejně tak se nedá určit, jak silné příznaky budete pociťovat. První signály se objevují zhruba kolem čtyřicátého roku, kdy začnou klesat hladiny progesteronu a estrogenu. Snižuje se produkce vajíček. Toto období se označuje jako perimenopauza.

 

U některých žen může mít tato změna dopad na psychiku. Začnou mít pocit, že jejich život postrádá smysl. Jak se tato etapa blíží ke konci, mnohé ženy s vynechávající periodou propadají panice. Konec menstruace je pro ně důvodem k depresi, že už jsou „staré“.


Nepříjemné projevy menopauzy

Po posledním cyklu nastupuje menopauza. To je nejnáročnější období z celého přechodu. Hladiny hormonů se mění. Dostavují se návaly horka, bolesti kloubů a svalů. Ženy jsou často zbroceny potem a trpí nespavostí. Tu doprovází únava. Kromě tělesných symptomů se objevují i ty psychické. K nim patří výkyvy nálad, plačtivost, úzkosti a snížené sebevědomí. 61 % dam uvádí, že je něco z tohoto výčtu trápilo. Čtvrtina se dokonce v období přechodu léčila z depresí.


Pomůže pozitivní přístup a bylinky

Ovšem nenechte se vystrašit. Nakonec každá žena toto období překoná a jsou i cesty, jak lze projevy menopauzy zmírnit. Rychlou úlevu vám přinesou osvědčené bylinky a z nich vyrobené preparáty obsahující fytoestrogeny. Jde o přírodní a účinnou alternativu k hormonální léčbě.

Naturevia PerfectDay

Naturevia PerfectDay

Pokud hledáte opravdu kvalitní doplněk stravy zaručující dostatečné dávkování účinných látek, novinka Naturevia PerfectDay je pro vás nejlepší volba. Obsahuje nejúčinnější přírodní látky, jejichž vhodnou kombinací je dosaženo maximálního účinku. Z bylinek byl na výrobu tohoto doplňku stravy použit ploštičník, který zmírňuje deprese a výkyvy nálad. Také snižuje počet a délku trvání návalů horka a pocení. Chmel pak celkově zklidní a drmek pomůže k hormonální rovnováze. Nechybí ani sója a vitamin D, který je důležitý pro udržení pevných kostí. Navíc účinnost přípravku byla potvrzena českými lékaři. Podle nich 70 % žen již po třech týdnech užívání zaznamenalo nižší počet návalů a po dvou měsících bylo zcela bez nich 22 %. Přitom stačí užívat jednu kapsli denně.

 


Věnujte se koníčkům a dělejte si radost

Jakmile odezní menopauza, nastupuje postmenopauza. Některé symptomy jako návaly horka či výkyvy nálad postupně mizí a tělo se během ní srovnává. Celý přechod lze zvládnout i díky bylinkám a přípravkům z nich. Ale je to také hodně na vás. Pokud si zachováte pozitivní přístup a přijmete klimakterium jako přirozenou etapu, bude pro vás snazší se s ním vyrovnat. Dělejte si radost maličkostmi. Věnujte se svým koníčkům a nezapomínejte na pohyb. Díky tomu přechod zvládnete s grácií a budete dámou, která si užívá život v každém věku!

Komerční prezentace
Zdroj: Naturevia
Foto: Shutterstock, Naturevia
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků