Nezařazené

Zvýšený cholesterol představuje riziko: Takto ho můžete snížit

Sbírání lístečků

Tučné jídlo, alkohol a cukroví si během Vánoc dopřává kdekdo. Jejich nadměrná konzumace však neprospívá váze a může se podepsat i na hladině cholesterolu, kterou má běžně zvýšenou 7 z 10 dospělých Čechů[1].

Cholesterol se postupně usazuje v cévách a představuje obrovské riziko pro zdraví. Nechcete-li, aby vás klepla „pepka“ či vám vypovědělo službu srdce, pusťte se do boje. Nebude sice snadný ani krátký, ale život za to přece stojí!

Jak se cholesterol dostává do těla? Částečně si ho tělo vytváří samo a část přijímáte potravou. Cholesterol je obsažen v potravinách živočišného původu a čím víc jich jíte, tím větší množství ho přijímáte. Cholesterol se vstřebává ze střev do krve, která ho transportuje po celém těle. Pokud je ho větší množství, než kolik ho tělo dokáže využít, začne se usazovat v cévách, což má za následek omezení průtoku krve. Pak už je to jen otázkou času, kdy se dostaví závažnější potíže. Mnohdy mohou mít i fatální důsledky v podobě infarktu či mrtvice.

Boj s cholesterolem je běh na dlouhou trať

Proto je důležité mít hladinu cholesterolu pod kontrolou. Její aktuální hodnotu zjistíte u lékaře při preventivní prohlídce či v laboratoři při rozboru krve. Vyjde-li vám, že ji máte zvýšenou, nepropadejte panice. Nejste v tom sami. Zvýšenou hladinou cholesterolu trpí 75 % všech dospělých mužů a 70 % dospělých žen v Česku. Ale také to není důvod k optimismu. Čeká vás totiž dlouhý boj. Snížení hladiny cholesterolu vyžaduje čas, úsilí a hlavně sebekázeň.

Prvním, co je vždy na řadě, je jídelníček. Počítejte s tím, že budete muset omezit tučná jídla, alkohol, sladkosti a další nezdravé pochutiny. Místo nich vás čeká hromada zeleniny a ovoce. Také se budete muset začít víc hýbat. Každé shozené kilo z těch, co máte navíc, vám i vašemu srdci prospěje. Bohužel i tak se může stát, že to nebude stačit. Bude-li riziko trvat, počítejte s tím, že vám lékař předepíše léky. Ty sice usnadní boj s cholesterolem, ale mohou mít nepříjemné vedlejší účinky a jakmile je jednou začnete brát, už se jich nezbavíte.

Pomoc z přírody v podobě rostlinných sterolů

Naturevia Vegapure Cardio
Naturevia Vegapure Cardio

Než k tomu dojde, můžete vyzkoušet ještě jednu možnost. Je jí doplněk stravy Naturevia Vegapure Cardio, který obsahuje rostlinné steroly. To jsou v současnosti jediné lékaři doporučované přírodní látky s jednoznačně prokázaným účinkem na snížení cholesterolu. Pomáhají blokovat vstřebávání cholesterolu ze střev a brání mu, aby se dostal dále do krve a ucpával cévy. Nevstřebaný cholesterol je pak z těla jednoduše vyloučen. V jedné kapsli přípravku se nachází 800 mg rostlinných sterolů, což je takové množství, jako kdybyste za den snědli třeba 210 mrkvích. Stačí vám tak pouze dvě kapsle denně, abyste získali v boji s cholesterolem strategickou výhodu a snížili jeho hladinu.

Pokud vsadíte na rostlinné steroly v dostatečném množství, lehčí stravu, pohyb a zároveň omezíte alkohol a cigarety, tak máte velkou šanci, že svou válku s cholesterolem nakonec vyhrajete. Dieta doplněná rostlinnými steroly funguje totiž výrazně lépe. A vězte, že máte opravdu dobrý důvod bojovat, protože v sázce je totiž váš vlastní život. Víte, že kardiovaskulární choroby, které vysoký cholesterol způsobuje, jsou druhou nejčastější příčinou úmrtí v Česku? Proto nic nepodceňujte a začněte si hlídat cholesterol ještě dnes.

Komerční prezentace

Zdroj informací: Naturevia
Zdroj fotografií: Shutterstock, Naturevia
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků