Wellness

Detoxikace: proč čistit tělo III.

Sbírání lístečků

Po nejdůležitější části detoxikace a tím je očista tlustého střeva, se můžeme směle podívat na další detoxikační postupy.

Bude se to hlavně týkat užívání bylinek a léčivých rostlin. Na začátek bych chtěl upozornit, že kombinace a množství byste měli vždy konzultovat se specialistou na výživu a detoxikaci, případně s lékařem alternativní medicíny. Ne každý může užívat danou bylinku a také jsou různé množstevní kombinace.


Očista jater

Po očistě střev se spolu s odstraněním parazitů zaměříme na vyčištění jater. Játra (hepar) jsou největší a nejdůležitější žlázou lidského těla. Můžeme říci, že játra jsou velkou „detoxikační továrnou“. Pokud jsou játra špatně funkční, pak celé tělo strádá a ostatní systémy těžce pracují. A do budoucna z toho vznikají různé choroby. K detoxikaci jater používám tyto bylinky:

  • Extrakt z červené řepy
  • Extrakt z petržele
  • Extrakt z ostropeřce mariánského
  • Extrakt ze smetánky lékařské (pampeliška)
  • Extrakt ze zázvoru

 

Zbavení těla parazitů

Jak říká paní Mgr. Kateřina Konrádová, přední odbornice na detekci parazitů a specialista na detoxikační postupy s použitím anthelmintik (léčivé bylinky na zbavení těla parazitů): „žijeme v iluzi, že paraziti jsou záležitostí pouze rozvojových zemí. Ve skutečnosti jsme jimi promořeni skrz na skrz. Přiživují se na našich tělech, ujídají nám jídlo, produkují odpad a otravují svými jedy naše tkáně“. Již naši předkové v dávných časech toto věděli a také měli pravidelné antiparazitální kůry.


Dovolím si uvést několik léčivých bylinek tzv. anthelmintik, které doporučuji v různých kombinacích svým klientům:

  • Extrakty ze standardizovaného česneku
  • Extrakt z grepových jadérek
  • Extrakt z černého ořešáku
  • Hřebíčkový olej
  • Dýňové semínko

 

Zbavení těla těžkých kovů

Z mnoha potravin, vody i životního prostředí se do těla dostává mnoho těžkých kovů. Ty mají za následek narušení homeostáze (neboli rovnovážného vnitřního prostředí) a podporují vznik různých onemocnění od migrén až po kožní choroby. K tzv. odkovení (zbavení těla těžkých kovů) používám chlorellu.

Detoxikaci by neměli lidé dělat sami. Vždy by se měli poradit se specialisty. Sice jsem zde uvedl mnoho názvů léčivých bylin, ale je potřeba si uvědomit, že existuje mnoho různých výrobců, kde se kvalita a cena velmi liší. Takže doporučuji buď studovat jednotlivé výrobce, což je velmi časově náročné, nebo se objednat ke specialistovi. Přední odborník ajurvédské medícíny MUDr, David Frej říká: „úspěšně provedená detoxikace omladí organismus až o 5 let a lze ji pociťovat v různých oblastech i mnoho měsíců poté“.

Pro detoxikaci těla existuje opravdu velmi široká škála léčivých bylinek. Určitě se k dalším opět dostaneme v některých z příštích článků. Cílem kapitoly detoxikace bylo vytvořit základní ucelený pohled na detoxikaci těla, ne detailní rozebírání stovek rostlin a jejich účinků na lidské zdraví.

Chcete si přečíst Detoxikace: proč čistit tělo 2.díl?


Autor : Martin Škába
Foto: iStock
17. 5. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků