Wellness

Dětská výbavička. Co opravdu (ne)potřebujete?

Sbírání lístečků

Také patříte k budoucím maminkám, které nakupují výbavičku, a těší se na příchod svého miminka? Tak to možná patříte k maminkám, které mají rozkošné kousky pro novorozence, ale nejsou připraveny na to, jak rychle bude miminko růst. Takže maminky, co opravdu budete potřebovat?

Bez čeho se určitě neobejdete?

  • Žádné miminko se neobejde bez dupaček, plenek, osušek a pyžámek. Ale myslete na to, že miminka rostou opravdu rychle, proto to s počty jednotlivých kousků dětského oblečení rozhodně nepřehánějte. Důležitá je také zásoba plenek a dětské kosmetiky – na rozdíl od dupaček není vlhčených ubrousků nikdy dost.
  • Hodit se bude také dětský spací pytel, deky a kojící polštářky.
  • Na miminko by určitě měla doma čekat pořádná výbavička. Ale nenechte se unést a s nákupy to zase příliš nepřehánějte. Mějte na paměti, že žádné miminko nepotřebuje skříň plnou roztomilých oblečků, ze kterých během pár měsíců vyroste. Proto myslete hlavně prakticky. Teploměr, dudlíky, lahve a lehátko do vany by na všem seznamu taky neměly chybět.
  • Samozřejmostí by měla být dětská postýlka a měla byste s dostatečným předstihem pořídit také dětský kočárek a autosedačku. Kočárek je třeba vybrat včas – po návratu z porodnice už nebudete mít čas ani chuť běhat po obchodech a zkoušet různé modely. Myslete také na to, že vám dítko rychle povyroste a na řadu přijde kromě hlubokého kočárku také kočárek sportovní. 


Za co nemusíte zbytečně neutrácet?

  • Vaše miminko se obejde bez hromady rozkošných značkových oblečků. Miminku je úplně jedno, co má zrovna na sobě a ať je to cokoliv, stejně mu to za pár týdnů bude malé.
  • Na nebesa, kapsáře, kolotoče nad postýlku a podobné vymoženosti je ještě spousta času. Miminko stejně dlouho po narození podobné věci nevnímá a jedná se o zbytečné lapače prachu. Až přijde čas na stimulaci jeho smyslů, poznáte to.
  • Přebalovací pult opravdu nepotřebujete. Pokud zrovna nemáte peníze na rozhazování nebo vás trápí nedostatek prostoru, přebalovací pult si nepořizujte. Vystačíte si s jednoduchou přebalovací podložkou a navíc nebudete muset za nějakou dobu řešit co s nepotřebným kusem nábytku.
  • Plyšové hračky. Pro miminka jsou mnohem praktičtější omyvatelné plastové kousky, u kterých se nemusíte bát, že si je vaše dítko strká do pusy.

Komerční prezentace
Foto: Kašpárek baby
4. 12. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků