Wellness

IVASAN Spray a IVASAN Pets – nová generace dezinfekčních přípravků pro chovatele a jejich mazlíčky

Sbírání lístečků

Máte doma nějaké domácí zvířátko? Víte, že správnou očistou a dezinfekcí kotců, přenosek, klecí, voliér a terárií můžete velmi významně snížit riziko infekce? Vzhledem k riziku přenosu některých infekčních chorob na člověka, jako je například salmonelóza, leptospiróza nebo plísňové infekce, slouží pečlivá dezinfekce prostředí a předmětů k prevenci infekcí u lidí.

Vybraný dezinfekční přípravek musí spolehlivě ničit viry, bakterie a plísně, přičemž v použitých koncentracích by neměl dráždit kůži a sliznice zvířat a lidí. Ideálním přípravkem je produkt, který není cítit a chovaná zvířata tak jeho zápach neobtěžuje a nestresuje. Zcela samozřejmá musí být jeho bezpečnost i pro velmi citlivé živočišné druhy a velkou výhodou dezinfekce je možnost použití přípravku za přítomnosti zvířat, nebo v mnoha případech nelze chovaná zvířata, by na krátkou dobu, z jejich příbytků vystěhovat. Jelikož se viry a bakterie přenášejí kromě přímého kontaktu také pomocí předmětů a oděvů, doporučuje se dezinfekčním přípravkem ošetřit také chovatelské pomůcky, jako jsou pelíšky, hračky, misky, přepravky, postroje, hřebeny atd.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat dezinfekci v případě, že pes, kočka či jiný domácí mazlíček onemocněl infekčním onemocněním nebo se s nemocným jedincem setkal. Tehdy je nutné opakovaně vydezinfikovat všechny povrchy a předměty, s nimiž byl nemocný jedinec v kontaktu. Náklady vložené do účinné dezinfekce se pečlivým chovatelům mnohonásobně vrátí, neboť léčba může být finančně velmi náročná a ne vždy se infekci podaří zvládnout a nemocného zvířecího miláčka zachránit.

Špičkové přípravky řady IVASAN (Bioveta, a.s.), IVASAN Pets a IVASAN Spray, obsahují novou generaci látek s vynikajícím účinkem nejen proti virům a bakteriím, ale také proti sporám a plísním. Tento typ dezinfekce účinně zbaví virů, bakterií a plísní povrchy, plochy a předměty v domácnostech chovajících nejen psy a kočky, ale i ostatní domácí mazlíčky, včetně exotických ptáků, plazů a drobných savců. 

Dezinfekční přípravky Ivasan

Dezinfekční přípravky Ivasan

 

Přípravek po přidání k pracímu prostředku šetrně a účinně dezinfikuje textil
Přípravek IVASAN Pets lze přidat k praní v dávce 20 ml na 1 litr vody nebo dávkujeme do automatické pračky 300 ml IVASAN Pets, a to při jakékoliv teplotě

IVASAN Spray je určen k dezinfekci stolů, desek, chovatelských pomůcek – klecí, boxů, poroden, toalet, hraček, pomůcek pro úpravu srsti nebo pro výcvik. Roztok se nemusí ředit, je již připraven k okamžité aplikaci postřikem, na materiály z plastu, textilu, kovu, gumy apod. Nechává se působit do zaschnutí. IVASAN Spray dezinfikuje a účinně odstraňuje pachy z přepravních boxů, pelíšků, kotců, terárií a chovatelských pomůcek, včetně misek a napáječek.

 

IVASAN Spray se nemusí ředit, je již připraven k okamžité aplikaci postřikem. Pracovní roztok přípravku IVASAN Pets se připraví naředěním 0,3 litru přípravku v 10 litrech vody, přičemž teplota vody neovlivňuje účinek prostředku

Odstraňuje zápach z toalet

Přípravky velmi účinně odstraňují zápach, proto je vhodné je použít k dezinfekci ploch a předmětů znečištěných močí nebo trusem, k dezinfekci toalet, voliér a terárií 

Nemění barvy

Roztok a sprej se může použít na materiály z plastu, textilu, vlny, kovu, gumy atd., které neleptá a nemění jejich barvu

Nedráždí citlivou kůži 

V používaných koncentracích roztok kůži ani sliznice nedráždí, nezpůsobuje slzení, slinění nebo kožní reakce

Nezanechává skvrny 

Přípravky se nemusí oplachovat, protože nezanechávají na ošetřeném materiálu a srsti skvrny.

Ani citlivé smysly zvířat IVASAN nezachytí 

Přípravky nezapáchají a jsou neprůhledné, jejich aplikace v prostředí a na předměty a plochy zvířata nestresuje a pro lidi je snadná a příjemná.

Může se bez obav použít za přítomnosti zvířat i lidí

Jelikož jsou přípravky nedráždivé, neleptají a nezapáchají, mohou se používat za přítomnosti zvířat i lidí 

Použití není omezeno druhem zvířat, i pro citlivé exotické druhy je šetrný

Možnost použití přípravků je ověřena také u citlivých exotických savců, ptáků a plazů. Chovatelé je mohou použít k dezinfekci terárií, voliér, bazénů, budek, krmítek a napáječek formou postřiku nebo omytí. 

Neohrozí zdraví mláďat

Přípravky lze použít k dezinfekci poroden a chovatelských pomůcek v prostředí odchovávaných mláďat bez omezení věku

Balení : IVASAN Pets 1 a 3 litry, IVASAN Spray 500 ml

Více informací najdete na www.biovetapets.cz

Komerční prezentace
Foto: Bioveta
7. 11. 2014
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků