Medicína

Jak na záněty močových cest: pomoci může homeopatie

Sbírání lístečků

Jedním z častých problémů v létě jsou záněty močových cest. Mnoho lidí si oblíbilo homeopatickou léčbu a tak jsme se na léčení zánětů močových cest zeptali zkušené homeopatky Marie Valáškové.

Proč jsou záněty močových cest v létě tak časté?

Cystitidy v létě souvisí s koupáním (a následným prochlazením), častějším sexem o dovolené i různými dietními prohřešky a alkoholem. Častěji těmito problémy trpí ženy, souvisí to s jejich anatomií. Někdy se stane, pokud akutní zánět není dobře a dostatečně léčen, že akutní stav přejde do chronického stavu. Při léčbě chronických problémů se záněty močových cest doporučuji vždy konstituční léčbu, která celkově posílí organizmus a po vhodně zvoleném léku se cystitidy již neopakují.

Co je to konstituční léčba?

Konstituční homeopatie je celostní léčebná metoda, která vychází z celkového stavu člověka. Vychází z přesvědčení, že nemoc je obrannou reakcí našeho organismu na narušení rovnováhy. Homeopatikum vás zbaví problémů trvale. Tento způsob léčby posílí celý imunitní systém, zlepší jeho psychiku i vitalitu. Někdy ale pacienti z různých důvodů tento typ léčby odmítají. Ale i tehdy umí homeopatie pomoci. Homeopatika nasadíme podle symptomů.

Jaká homeopatika na zánět močových cest podle symptomů byste doporučila?

  • Lékem číslo 1 je cantharis – bolesti při močení, často i s krví – lék podávám v potenci 9C, nejraději rozpuštěný ve sklenici vody ( 2 – 3 kuličky) a jednou za hodinu lok.
  • Dalším lékem je pulsatila, ta zabírá v případě, že bolesti jsou spojené se silnými křečemi, po vymočení je úleva, ale velmi brzy přichází bolestivé nucení na močení, bolesti jsou spíš ke konci nebo až po močení
  • Podobný symptom má sarsaparila, která velmi často zabírá na ženskou cystitidu, a také bolest na konci močení.
  • Apis je hodně podobný s cantharisem, bolesti jsou před a na počátku močení, apis je velikým lékem na retenci moče u novorozenců.
  • Petroselinum má zajímavý symptom – svědění v močové trubici, pokud je tento symptom přítomný, pak rovnou dávám tento lék, nezačínám cantharisem.
  • Zajímavý symptom má i equisetum hiemale, bolesti jsou největší při prázdném močovém měchýři, tento lék je vhodný také na noční pomočování dětí.
  • Ještě se zmíním o staphysagrii, to je lék na tzv. „mileneckou“ cystitidu, problémy se objevují po zvýšené frekvenci sexuálních styků, např. líbánky, dovolená, apod., může to ale také být lék na problémy po cévkování.

Tak to je malý výčet léků na tento problém. Vždy používám nízké potence 9-15 CH, nejraději 2-3 kuličky do sklenice s vodou a 1x za hodinu lok.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: homeopat Marie Valášková, kniha Homeopatická materia medica s repertoriem, William Boericke, Oscar E. Boericke, Alternativa 2017
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků