Medicína

Jak se vypořádat s ucpaným nosem u dětí

Sbírání lístečků

Rýma či kašel sice nejsou smrtelné nemoci, ale dokážou pěkně znepříjemnit život. Záchvaty kašle a neustálé kapání z nosu nejsou zrovna společníci, kteří by vás potěšili. A obzvlášť problematické jsou u malých dětí.

Jsou-li vaše děti nachlazené často, nedělejte si starosti. Je to úplně normální, protože ve školkách a školách se nachlazení šíří rychlostí blesku. Aktuálně je pro tyto infekce zrovna příznivé období. Daří se jim totiž zejména v tomto počasí, kdy je chladno a nemrzne.


Léčená rýma trvá týden, neléčená sedm dní

Aspoň tak to tvrdí známé české přísloví, avšak pravda to úplně není. Odborníci vysvětlují, že i banální rýmu se vyplatí léčit, aby se infekce náhodou nerozšířila do okolních tkání a neprojevila se například v podobě zánětu středního ucha. Obzvlášť u dětí jsou tyto komplikace nepříjemné, a tak je lepší stavit se do lékárny a nakoupit potřebnou výbavu.


Kromě jiného vám v lékárně pravděpodobně nabídnou přípravky Vicks – pastilky, nosní spreje a mořskou vodu. A právě ta je doporučována pro nejmenší miminka.


Nejmenším nemocným je určena mořská voda

Pro miminka, která trápí ucpaný nos, je určená mořská voda do nosu – Aquababy. Jedná se o 100% přírodní roztok mořské vody, který je vhodný pro děti od 9 měsíců do 6 let. Pomůže vyčistit nosní cesty a usnadňuje dýchání.


Mořská voda Aquababy je vyvinuta speciálně pro kojence a malé děti, proto je opatřena pumpičkou usnadňující použití. Dítě je potřeba položit na bok či posadit a naklonit mu hlavu, potom se pumpička zasune do nosní dírky a vstříkne se mořská voda. Nadbytečný roztok se nechá odtéci.


Při nachlazení, rýmě či alergii by se mořská voda měla vstřikovat dvakrát až šestkrát denně do obou nosních dírek. Pokud máte dva nemocné, je lepší zakoupit si dvě lahvičky – zabráníte tak přenosu infekcí. Pumpička by se po každé aplikaci měla omýt teplou vodou.


Zdroj: www.vicks.cz
KP
24. 2. 2017

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků