Medicína

Klinika Oftum radí: jak na dalekozrakost

Sbírání lístečků

Trápí vás dalekozrakost a únavné nošení dioptrických brýlí nebo kontaktních čoček vás omezuje v každodenním životě?

Dalekozrakost

Odborně nazývaná hyperopia je porucha oka, při které se paprsky světla usměrněné oční čočkou sbíhají až za sítnicí, proto na sítnici nevzniká ostrý obraz. Jinými slovy: vyskytuje se tehdy, když je oční koule příliš krátká na zaostření čočky a rohovky. Většina lidí však nesprávně chápe pojem dalekozrakost a mylně si ji zaměňuje s krátkozrakostí. Dalekozrakost je ztížené a rozmazané vidění blízkých předmětů a stejně jako ostatní oční choroby se dá odhalit při očním vyšetření.

 

 

 

Tedy člověk trpící dalekozrakostí vidí do dálky většinou dobře. Konkrétně: tato oční vada se dá napravit zvýšením lámavosti oční čočky a použitím spojných čoček nebo laserovou operací, která je na rozdíl od brýlí a čoček trvalá. Díky tomu dokáží lidé trpící dalekozrakostí lépe zaostřit na blízké předměty. Velikost této oční vady se vyjadřuje v plusových dioptriích a bývá dědičná. V současnosti jí podobně, jako při krátkozrakosti, trpí více než 30 % populace.

 

V dětství a mladém věku se tato oční vada nijak neprojevuje, vidění se většinou výrazně zhoršuje až kolem 40. roku života. S přibývajícím věkem se totiž schopnosti oka zhoršují a oční čočka už není sama schopna obraz doostřit. Naopak v mládí je oční čočka ještě pružná a vidění si zaostřuje a upravuje sama. Tato neustálá činnost oka je však velmi namáhavá a někdy ji provází pálení a řezání očí, bolesti hlavy, únava nebo nevolnost. Jsou vám tyto příznaky dobře známé, ale brýle a čočky odmítáte?

 

Operativní řešení dalekozrakosti

Zapomenout na něj vám pomůže i Centrum laserové chirurgie OFTUM v Praze, kde se vysoce kvalifikovaní odborníci zabývají právě operacemi dalekozrakosti a krátkozrakosti pomocí nejmodernější špičkové technologie. Přesvědčit vás může i 18 let zkušeností a výborné reference, proto neváhejte, a pokud i vy trpíte dalekozrakostí, obraťte se na specialisty z centra laserové chirurgie Oftum v Praze.
 

Objednat se můžete prostřednictvím bezplatné linky 800 888 956, na emailu info@oftum.cz nebo webu www.oftum.cz.

Komerční prezentace
Foto: Oftum
29. 8. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků