Medicína

Lékárna je pro pacienta partnerem

„Necítím se dobře,“ řeknete si ráno, ale navzdory tomu vyrazíte do práce. Celý den vás pobolívá hlava, nebo dokonce klouby celého těla. Nejraději byste zalezli zpátky do postele a spali. Když po vás šéf něco chce, jste jako zpomalený film. Večer, když se vrátíte domů, si naměříte zvýšenou teplotu. O slovo se hlásí chřipka. Co teď?

Hledejte profesionální poradenství

Někdo sahá po samoléčbě. Vaří si například cibulový nebo zázvorový čaj. I když vám tyto prostředky mohou třeba pomoci posílit imunitu, vítězný boj s viry za vás nesvedou. Navíc pokud někdo bylinky užívá, většinou netuší, jaké je jejich správné dávkování, a proto si může při svých léčebných experimentech víc ublížit, než pomoci. Chybí mu zkrátka profesionální poradenství. Při snaze o zvládnutí příznaků chřipky a nachlazení se vám nemusí vyplatit spoléhat se jenom na sebe nebo rady svých blízkých. Odbornou pomoc můžete vyhledat v lékárně označené modrozeleným logem Pharmapoint.cz. Najdete zde nejenom vhodné prostředky moderní medicíny, které vám pomohou nepříznivý zdravotní stav zvládnout, ale také profesionální poradenství lidí, kteří jsou ve farmacii školení.


Účinky volně dostupných léků se také sčítají

Pokud si něco přečtete o projektu Pharmapoint.cz, zjistíte, že základem pro podávání nejvhodnějších léků na chřipku, ale samozřejmě i na jiné nemoci, je hlavně osobní přístup ke každému pacientovi. Lékárník je pro pacienta kvalifikovaným partnerem. Měl by se zeptat, jakými nemocemi trpíte, jaké užíváte léky a koordinovat podle toho výběr volně dostupných léků na nachlazení a s ním spojené příznaky. Jinak totiž hrozí zdravotní komplikace, které může způsobit nevhodná kombinace léků. Moc se totiž nemluví o tom, že i účinky léků na chřipku se sčítají. Kdo si v dobré víře koupí sám více preparátů a bude je nevhodně kombinovat, může se předávkovat. Proto byste se měli v lékárně poradit o vhodném přípravku a o dávkování.

 

Komerční prezentace
Foto: Thinkstock
23. 2. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků