zapomenuté heslo

Klinika Oftum radí: jak na dalekozrakost

Klinika Oftum radí: jak na dalekozrakost
Trápí vás dalekozrakost a únavné nošení dioptrických brýlí nebo kontaktních čoček vás omezuje v každodenním životě?

Dalekozrakost

Odborně nazývaná hyperopia je porucha oka, při které se paprsky světla usměrněné oční čočkou sbíhají až za sítnicí, proto na sítnici nevzniká ostrý obraz. Jinými slovy: vyskytuje se tehdy, když je oční koule příliš krátká na zaostření čočky a rohovky. Většina lidí však nesprávně chápe pojem dalekozrakost a mylně si ji zaměňuje s krátkozrakostí. Dalekozrakost je ztížené a rozmazané vidění blízkých předmětů a stejně jako ostatní oční choroby se dá odhalit při očním vyšetření.

 

 

 

Tedy člověk trpící dalekozrakostí vidí do dálky většinou dobře. Konkrétně: tato oční vada se dá napravit zvýšením lámavosti oční čočky a použitím spojných čoček nebo laserovou operací, která je na rozdíl od brýlí a čoček trvalá. Díky tomu dokáží lidé trpící dalekozrakostí lépe zaostřit na blízké předměty. Velikost této oční vady se vyjadřuje v plusových dioptriích a bývá dědičná. V současnosti jí podobně, jako při krátkozrakosti, trpí více než 30 % populace.

 

V dětství a mladém věku se tato oční vada nijak neprojevuje, vidění se většinou výrazně zhoršuje až kolem 40. roku života. S přibývajícím věkem se totiž schopnosti oka zhoršují a oční čočka už není sama schopna obraz doostřit. Naopak v mládí je oční čočka ještě pružná a vidění si zaostřuje a upravuje sama. Tato neustálá činnost oka je však velmi namáhavá a někdy ji provází pálení a řezání očí, bolesti hlavy, únava nebo nevolnost. Jsou vám tyto příznaky dobře známé, ale brýle a čočky odmítáte?

 

Operativní řešení dalekozrakosti

Zapomenout na něj vám pomůže i Centrum laserové chirurgie OFTUM v Praze, kde se vysoce kvalifikovaní odborníci zabývají právě operacemi dalekozrakosti a krátkozrakosti pomocí nejmodernější špičkové technologie. Přesvědčit vás může i 18 let zkušeností a výborné reference, proto neváhejte, a pokud i vy trpíte dalekozrakostí, obraťte se na specialisty z centra laserové chirurgie Oftum v Praze.
 

Objednat se můžete prostřednictvím bezplatné linky 800 888 956, na emailu info@oftum.cz nebo webu www.oftum.cz.

Komerční prezentace
Foto: Oftum
29. 8. 2014



hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovat



Energie dne

vepř
VEPŘ - voda


Doporučujeme



Poslední drby

radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...
heluska
DOTAZ
Kde jsou výherci soutěží?

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook