Krása

Mytí vlasů: děláte to správně?

Sbírání lístečků

Také se vám občas stává, že si dáte záležet při tvarování svého účesu, a přesto nejste spokojené s výsledkem? Důvodů, proč se tak děje, najdeme celou řadu, ovšem chybovat se dá už při mytí vlasů.

Zdá se to jednoduché – umýt si vlasy přece dokáže i malé dítě. Ale není to zcela pravda, první chybu můžete udělat už při nákupu vhodných vlasových přípravků.

Jak si správně vybrat přípravky na mytí vlasů

Základem je šampon, který volte tak, aby odpovídal vašim vlasům – máte je jemné a rovné? Kudrnaté? Používáte přelivy či barvy? Vaše vlasy se mastí, nebo jsou suché, lámavé…? Současně také řešte, co od přípravku očekáváte. Potřebujete zvětšit objem? Podpořit růst vlasů? Máte citlivou pokožku…? Nezapomeňte, že kromě šamponu pak je třeba vlasy rovněž ošetřit, proto se používají kondicionéry, pěny, masky či vlasové kúry.


Co je dobré vědět? Pokud zvolíte optimální kosmetickou péči, nezáleží na tom, jak často si svou „hřívu“ myjete. Stejně pečlivě potom však vybírejte i pomocníky na sušení vlasů, vlasové žehličky a podobně.

Hurá do koupelny

Než si vlasy opláchnete, nejprve je pečlivě rozčesejte. Vrstvy stylingových produktů je třeba rozdělit, aby se vám při mytí vlasy nezacuchaly. Navíc díky tomu odstraníte i odumřelé kožní buňky, lupy a částečně také nečistoty.

Dále se doporučuje postupovat při mytí vlasů následovně:

  • Nejprve vlasy jen namáčejte v teplé vodě přibližně po dobu jedné minuty, aby se otevřela vlasová struktura a při mytí se lépe uvolnily nečistoty.
  • Potom si do dlaně dejte šampon, promíchejte ho s malým množstvím vody a aplikujte po celé délce vaší kštice. Nyní vlasy jemně mněte. Zdá se vám, že nevznikla žádná pěna? Nevadí, i v této fázi dokáže kosemtický přípravek rozpustit nečistoty i mastnotu.
  • Vlasy opláchněte a znovu naneste šampon, ale už v menším množství. Při mytí jemně masírujte vlasovou pokožku bříšky prstů, avšak nedrbejte ji nehty ani netlačte silou.
  • Finální oplach by měl proběhnout vlažnou vodou. Pečlivě se zbavte veškerých zbytků šamponu, protože jen pak se vlasy můžou krásně lesknout.


Připravila: redakce
Foto: L´Oréal Professionnel
18. 7. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků