Wellness

Pohybem proti stresu

Sbírání lístečků

Fungovat v nouzovém režimu a reagovat na změny není vůbec snadné a může se dostavit stres, nepohoda a napětí.

Co je v takové situaci důležité a čím si můžeme pomoci?

Zásadní je vyvažovat stres uvolněním, protože pokud se nám ho nepodaří vybalancovat, máme problém. A je jen na nás, jaký způsob si zvolíme. Někomu pomůže knížka, jinému hudba, sledování oblíbeného filmu, luštění, pletení, kuchtění, šití nebo něco jiného. Dělejte to, co Vás baví, protože nejhorší je nečinnost.


A pak je tu něco, co působí spolehlivě a na všechny- je to pohyb a fyzická námaha. Dát si pořádně do těla je ideální venku na čerstvém vzduchu někde v přírodě. A pokud nejste sportovní typ nebo cítíte, že vaše kondice není zrovna ideální, dávkujte si pohyb pozvolna. Tak dáte svému tělu čas, aby se přizpůsobilo a prošli jste bez kolizí. Nezávisí na tom, jestli se pustíte do práce na zahradě, vyběhnete, sednete na kolo, vytáhnete in liny nebo zvítězí pěší výšlap. Před každou „lekcí“ se nezapomeňte protáhnout a u těch, kteří se cítí ztuhlí je strečink skoro povinnost.


Protažením svalů a úponů a jejich zahřátím se tělo uvolní a zátěž pak přijme lépe. Nedojde tak ke svalovým spasmům, které blokují pohyb a způsobují bolest. Ideální tandem vytvoříte s ALPOU a jejími přípravky pro sport. Jde o řadu ALPA Sport, která pomáhá připravit tělo na výkon i zrelaxovat po zátěži. Výborné jsou emulze Start a Relax, a proto na ně sází i profesionální sportovci. To potvrzuje ikona ve svém oboru Pavel Křížek, masér prvoligového týmu FC Vysočina. „Na ALPU nedám dopustit. Přípravky si drží prvotřídní kvalitu a při mé práci jsou nepostradatelné. Díky ideální konzistenci se s nimi krásně pracuje a navíc působí blahodárně na pokožku.“

Zdroj a foto: Alpa
9. 4. 2020

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků