Krása

Prsní implantáty s minimální jizvou? Jde to!

Sbírání lístečků

Po prsních implantátech toužíme z různých důvodů. Prsa nám nemusela v požadované velikosti a tvaru nadělit příroda. O své vnady jsme mohly přijít s věkem, následkem těhotenství a kojení, nebo třeba po výraznější redukční dietě.

Po nových prsou tedy toužíme, přesto stálé váháme. Obvykle nás už neodrazuje cena, ale spíše to, že tento zákrok bývá spojen s jizvou, pooperačními komplikacemi i s ne zrovna přirozeným vzhledem prsou. Jenomže tady vás zastavím. Protože všechny tyto argumenty jsou již zastaralými.


Moderní implantáty jsou bezpečné

Dříve jsme se obávaly zejména silikonu implementovaného do tak citlivé oblasti, jako jsou prsa. Dnes se spíše děsíme pooperačních komplikací. Ty se u starších, a bohužel pořád používaných typů implantátů, skutečně vyskytují. Jedná se zejména o kapsulární kontrakturu. Tělo přirozeně reaguje na cizí těleso a dochází k vytvoření vazivového obalu (kapsy) kolem implantátu. Prso je bolestivé, zatvrdne, nutná bývá reoperace spojená s odstraněním implantátu. To však již moderní implantáty, jakým je například prsní implantát Motiva, řeší. Má totiž strukturovaný povrch a díky němu k těmto problémům nedochází. Motiva nabízí dokonce rovnou dva typy strukturovaných povrchů.


Zcela se eliminuje i zanesení infekce při zavádění implantátu. Ten se totiž zavádí pomocí speciálního sterilního sáčku.


Prsa k nerozeznání od těch pravých

Výhodou Motiva implantátů je naprosto přirozený vzhled prsou. Vybírat můžeme ze tří tvarů implantátů – kulaté, kapkovité a erogonomické, které patří v současné době k nejoblíbenějším. Implantáty se vyrábějí v široké škále velikostí – od 105 do 1 050 ml. Výsledný vzhled prsou ovlivňuje nejen tvar a velikost implantátu, ale i tzv. projekce. Využít lze Motiva 3D simulaci, která na základě měření poskytne náhled vzhledu prsou s vybranými implantáty. Lékaři, kteří s Motiva implantáty pracují, dokážou nabídnou vždy to nejlepší řešení pro tu kterou ženu.


Implantát Motiva Ergonomix nabízí navíc takové vlastnosti, které dokážou aktuální tvar implantátu přizpůsobit pohybům těla. Implantát má proto přirozený tvar kapky a přirozeně vypadá dokonce i v tak problematických polohách, jako je leh na zádech. V této poloze na vás staré implantáty vždy prozradily, že jste si ke krásnému poprsí domohla.


Jizva na absolutním minimu

Implantát do prsu nelze vložit jinak než skrz vytvořený řez. Používá se řez pod prsní rýhou, pod dvorcem a v podpaží. Mimo ČR se dokonce využívá i řez v oblasti pupíku, ale ten u nás není používaný. V České republice se nejčastěji používá řez pod prsní rýhou. Vzniklá jizva nás bohužel jako ženy netěší. Avšak díky implantátům Motiva je teď možné jizvu zmenšit o polovinu. Zatímco běžné implantáty potřebují na vsazení až 5 cm dlouhou jizvu, Motiva implantátu stačí poloviční, tedy o délce 2,5 cm. Což už je skutečně malinká a nenápadná jizvička.


Jak to, že lze Motiva implantát vsadit i přes takto malý řez? Je to díky technologii, jakou se prsní implantát do prsu zavádí. Už jsme ji zmínili, když jsme se bavili o tom, že díky tomuto typu implantátů nedochází k zanesení infekce. Speciální sáček na zavádění implantátu dokáže tedy i zavést implantát skrz malý, 2,5 cm dlouhý otvor.


Implantát nemusí být na věky

Nejde o to, že by implantáty nebyly natolik kvalitní, aby nám vydržely. Problémem je naše tělo. To se v čase mění a s ním se mění i naše prsa. Dochází k tomu v těhotenství, při kojení, s přírůstkem či úbytkem hmotnosti, což může být způsobeno třeba i věkem a postmenopauzou. Je proto třeba počítat i s možnou nutností výměny implantátu.
Navíc, obecně je životnost implantátů udávaná na 10 až 15 let. Na kontrolách se sleduje jeho kvalita. Po uplynutí této doby již může dojít k větší náchylnosti implantátu na jeho prasknutí. Proto se doporučuje výměna.


Pokud by však ruptura implantátu hrozila dříve, existuje u prsních implantátu Motiva záruka na výměnu implantátu, a to do 10 let od provedení zvětšení poprsí. Tedy po celou dobu uváděné životnosti implantátu.


Každý rok se v ČR použije 1500 až 2000 ks Motiva implantátů. Což je důkazem jejich vysoké kvality i bezpečnosti.


Článek byl napsán s využitím informací z webu Motiva.

KP
Foto: iStock
26. 11. 2018

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků