Ptáte se, jestli zvolit ultrazvukový zvlhčovač nebo vybrat raději ultrazvukový inhalátor, eventuálně ionizátor vzduchu nebo zvlhčovač s ionizátorem ovzduší? Odpoví vám pan Petr KRÁSNÝ, manager kvality internetového obchodu s lékařskými přístroji SZO.cz.
Ultrazvukové inhalátory
Používáme je k rychlému potlačení dýchacích potíží v průběhu dne u dospělých pacientů a dětí, které jsou klidné a vydrží sedět, nemají problém snášet na obličeji maskou, případně používat ústní nebo nosní nástavec.
Ultrazvukové zvlhčovače
Slouží k nepřímé inhalaci a lze tyto přístroje využít k inhalování během spánku, neboť jsou naprosto bezhlučné. Pochopitelně, jedním z kritérií je věk dítěte a to, zda snese na obličeji masku, eventuálně vydrží sedět v klidu alespoň dvacet minut nebo půl hodiny a inhalovat. Pokud máme hyperaktivní dítě nebo malé děcko, které ještě nesnese obličejovou masku, pak volíme raději ultrazvukový inhalátor. Dlouhodobá nepřímá inhalace trvající osm hodin v průběhu spánku, kdy ultrazvukový zvlhčovač umístíme na noční stolek, přináší dobré výsledky a je účinná.
Ke zlepšení stavu astmatika nebo alergika, použijeme ionizátor vzduchu, který ovzduší obohatí zápornými ionty a vyčistí vzduch od alergenů, prachu a pylu. Ve volné přírodě dochází k ionizaci vzduchu u vodopádů, v lese nebo u moře, proto alergikům a astmatikům pobyt v tomto prostředí prospívá a potíže rychle ustupují. Pro dosažení lepších výsledků a větší úlevy doporučujeme používat kombinovaný přístroj ultrazvukový zvlhčovač s ionizátorem vzduchu, který můžeme provozovat nejenom během dne, ale také v noci, protože se jedná o bezhlučný přístroj.
Petr KRÁSNÝ, manager kvality internetového obchodu SZO.cz.
Komerční prezentace
Foto: SZO
25. 7. 2016