Soutěže

Chraňte se před sluneční alergií

Sbírání lístečků

Po dlouhé zimě se už všichni těšíme na první jarní slunce a nedočkavě počítáme dny k letní dovolené. Představa tepla, slunečních paprsků, které nás budou dobíjet pozitivní energií se často mění na noční můry v podobě alergie na slunce. Sluneční alergie je reakcí těla na zvýšené množství hlavně UVA záření.

Na zemský povrch nám kromě jiných paparsků dopadá UVA a UVB záření. Oba jsou pro naše zdraví prospěšné, ale dokážou nám způsobit nepříjemnosti. UVB paprsky nepronikají až tak hluboko do dermis a způsobují nám začervenání, spálení pokožky, hyperkeratinizaci či rakovinu kůže. Paprsky UVA pronikají omnoho hlouběji do dermis a na povrchu pokožky nám zanechávají památku v podobě pigmentových skvrn, stárnutí pokožky, rakoviny kůže a také sluneční alerigii.


Sluneční alergie vzniká zpravidla na jaře anebo na začátku letní dovolené, kdy naše pokožka ještě není dostatečně aklimatizovaná, připravená a zvyklá na vyšší intenzitu UVA záření. Do několika hodin od prvního ozáření se na pokožce, která byla přímo vystavená slunečním paprskům, projeví drobná svědivá vyrážka, hlavně v oblasti dekoltu, předloktí, holení, …
Abychom těmto projevům a nepříjemnostem předešli, měli bychom, hlavně v prvních dnech intenzivního slunečního UV záření myslet na maximální ochranu před UVA zářením.

Označení SPF, které je na produktech viditelně označené, je ochrana před UVB zářením. Pokud chceme předejít sluneční alergii, potřebujeme nejvyšší UVA ochranu. Její výšku se dočtete na každém obalu produktu.

 

Photoderm SensitiveSPF 50

Photoderm Sensitive SPF 50+/UVA 50

Laboratoire BIODERMA přináší novinku Photoderm SENSITIVE, SPF 50+/ UVA 50, jediný krém na trhu s ochranou UVA 50. Je vhodný pro lidi se sluneční alergií, lidi s vitiligem, pro albíny a pro všechny, kteří netolerují sluneční záření.

Pokud patříte do skupiny lidí, které během celé letní sezóny musí odolávat sluneční alergii, ale její projevy nejsou až tak výrazné, vzniká jen jemné podráždění a začervenání, pro vás Laboratoire BIODERMA připravila novinku LEB, SPF 30 jako ochranu před mírnou formou sluneční alergie během celého léta.


Léto a dovolenou plnou slunce bez nepříjemných následků přeje BIODERMA, kterou najdete exkluzivně v lékárnách.

Více informací najdete na www.bioderma.com

Tři z vás můžete vyhrát Photoderm SENSITIVE, SPF 50+/ UVA 50.

Soutěž probíhá od 26. května do 2. června 2013.

Foto: iStock, Bioderma
26. 5. 2013

Výherci:

amulka
trap
kamir

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků