Zelená lékárna

Konopná kosmetika pomáhá léčit

Sbírání lístečků

Trápí vás kožní problémy nejrůznějšího druhu? Bolí klouby, svaly i šlachy? Pak kromě základních zásad oceníte i pomoc v podobě léčivých kosmetických přípravků z konopí. Prozradíme vám, proč to funguje!

O konopí v léčivých kosmetických výrobcích jsme si povídali s Janou Hofbauerovou ze společnosti CutisHelp Europe.

Z čeho se vyrábí konopná kosmetika?

Ze zákonem povolených takzvaných technických odrůd konopí Cannabis sativa, které obsahují pouze zanedbatelné množství tetrahydrocannabinolu (THC). Nemusíte se tedy obávat halucinogenních či návykových účinků. Tento druh konopí nelze ztotožňovat s druhem Cannabis indica, který je právě pro svůj vysoký obsah THC často zneužívaný pro narkotické účely.

Co konkrétně kosmetika z konopí obsahuje?

Nejčastěji se využívá olej získávaný ze semen technického konopí různými metodami. Pro kosmetické i farmaceutické účely je nejhodnotnější extrahovaný konopný olej. Ten si zachovává všechny hodnotné složky, a navíc neobsahuje bílkoviny, které zvlášť u citlivé kůže mohou způsobovat podráždění či alergické reakce. V poslední době na trhu najdete i novou generaci konopné kosmetiky obsahující speciální protizánětlivou dermatologickou kompozici BOCANOL, která jako první využívá působení léčivých nepsychoaktivních cannabinoidů získaných z povolených odrůd konopí.

Komu kosmetika z konopí nejvíce prospěje?

Je-li kvalitní, ocení ji úplně každý, ale především lidé s kožními problémy jako atopický ekzém, různé kožní alergie, lupénka, akné, seboroická dermatitida, lupy nebo opary. Nabízí rovněž účinnou pomoc při bolestech a zánětech kloubů, svalů, šlach a zad, protože tyto přípravky kromě konopné složky obsahují i další přírodní aktivní látky (například extrakt Boswellia serrata – kadidlovník).

Ovšem konopná kosmetika prospěje i nejmenším dětem. Pro ně je určená speciální dětská řada, která citlivou dětskou pokožku chrání, zklidňuje a efektivně zabraňuje vzniku kožních potíží. Výrobky jsou svým složením určené pro děti už od novorozeneckého věku a před uvedením na trh se samozřejmě dlouhodobě testují.

Jak to tedy funguje?

Extrahovaný konopný olej obsažený v kvalitní konopné kosmetice se vyznačuje vynikajícími protizánětlivými, antibakteriálními, regeneračními a výživovými vlastnostmi. Je to nejbohatší a zároveň nejvyváženější přírodní zdroj esenciálních mastných kyseliny skupiny omega -3, -6 a -9, které potřebujete pro správné fungování nejen kožních buněk. Pokožku zklidňuje, vyživuje a posiluje její odolnost vůči dráždivým vlivům, proto je ideálním prostředkem při kožních problémech.

Jaký má být obsah konopí ve výrobku?

Lidé si často myslí, že čím více je v přípravku konopného oleje, tím je zákonitě lepší. Někdy je opak pravdou. U produktů s extrahovaným konopným olejem se na základě klinických zkušeností běžně používají osvědčené koncentrace v rozmezí 5 až 20 procent. Samozřejmě záleží na tom, o jaký typ produktu se jedná. Maximální koncentrace se uplatňují například u mastí či krémů při lupénce, ekzému, kožních defektech a podobně. V tomto složení je produkt nejen velmi účinný, ale zároveň i komfortní a bezpečný pro pacienty.
Kvalitní kopnou kosmetiku najdete v lékárnách, kde vám zároveň poradí i s výběrem konkrétního přípravku, který vám bude vyhovovat.
 

Připravila: Marcela
Foto: iStock
19. 4. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků