zapomenuté heslo

Co nám chybí, když máme alergii

Co nám chybí, když máme alergii
Co nám chybí, když nás trápí afty, bolavé dásně, chřipka, křečové žíly, nespavost a řada dalších běžně známých neduhů? V našem seriálu vám nyní nabízíme rychlou první pomoc!

Než sáhnete po pilulkách, zkuste změnit svůj jídelníček. Ale nezapomeňte, že v případě závažných onemocnění je třeba nejprve respektovat doporučení vašeho ošetřujícího lékaře!


Máme alergii

Když organismus reaguje přehnaně (je nadmíru citlivý) při kontaktu s dráždivou látkou, a to opakovaně, zvyšuje se produkce histaminu a alergie je na světě. Mezi nejčastější alergeny patří plísně, léky, prach, dále chemické přísady v potravinách. A nejtypičtější projevy pak představují rýma, pálení a slzení očí, potíže s dýcháním, vyrážka. Tipnete si, co se léčí nejčastěji? Senná rýma a astma.


Co vám prospěje

V první řadě vitamin C, jde o přirozené a účinné antihistaminikum (paprika, brokolice, kapusta, zelené bylinky, černý rybíz, jahody…), dále je důležité konzumovat hojně vápníku a vitamin B1. Pochutnejte si na zakysaných mléčných výrobcích, posilujících odolnost organismu, protizánětlivě působí například mrkev, červená řepa, brokolice, květák, cibule, pórek, česnek a jiné, ze sezónního ovoce dejte přednost broskvím a švestkám. Vhodným lékem může být i med (1 lžíce denně po dobu několika měsíců před pylovou sezonou – pak by měla být alergická reakce menší než obvykle). A také některé bylinky, třeba čaj z anýzu, zázvoru, máty peprné nebo kopřivy.


Na co raději zapomeňte

Mezi nejčastější alergeny patří mléko a některé mléčné výrobky, potraviny s lepkem, vejce (hlavně bílek), mořské ryby, ořechy, výrobky ze soji, kyselé zelí a další.


Tip Jarmily Mandžuové, autorky knihy Co nám chybí, když…

Ostropestřec mariánský regeneruje játra, která jsou u alergiků zatížená. Zmírnit příznaky alergie pomáhá i aromaterapie, vzduch vyčistěte například eukalyptovým olejíčkem nebo si domů kupte blahovičník v květináči. Od věci není ani působení gemmoterapie - léčby výtažky pupenů rostlin a stromů.

Připravila: Marcela
Zdroj: Co nám chybí, když… www.nakladatelstvi-start.cz
Foto: iStock
19. 3. 2015hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovat
#1: anonym-1421 vloženo: 03. 03. 2012
alergie
Energie dne

kohout
KOHOUT - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook