Krása

Největší mýty o akné

Sbírání lístečků

Akné je věčné téma, především kvůli velkému počtu lidí, kteří s ním svádí boj každý den. Všichni mají své metody, avšak ne vždy jsou správné. Pokud dáte na babské rady a nejprofláklejší postupy, dávejte si pozor, jelikož ne vždy jsou pravdivé. Právě proto, že se jedná o stále omílané téma, vznikly v boji proti akné spousty mýtů.

Zubní pasta léčí

Pravděpodobně nejčastější babská rada, která se užívá, pokud se potřebujete akutně zbavit nějakého pupínku. Nenechte se zmást popularitou této metody, jelikož pasta pupínky sice skutečně může vysušit, nicméně některé mohou svým složením pleť i velmi podráždit. Což je jako z deště pod okap. Proto v těchto případech existují produkty „první pomoci“, které vám pomohou. Samozřejmě vždy je lepší vše řešit zavčas, a kvůli tomu se zaměřte především na prevenci.


Problémy s akné řeší pouze teenageři

Bohužel se jedná o další mýtus. Ve velké míře řeší ženy i muži ve věku 20 až 29 let tentýž problém. A výjimkou nejsou ani lidé po třicítce či padesátce. Proto je důležité klást důraz na výběr produktů, které vám s akné opravdu pomohou s ohledem na váš věk. Akné se poměrně často vyskytuje u miminek, pro které jsou nejvhodnější produkty pro extrémně citlivou dětskou pokožku.

Bioderma ABC Derm

Bioderma ABC Derm

 

Make-up akné zhorší

Ohledně tohoto mýtu skutečně záleží, jaký make-up užíváte. Pokud ho máte na olejovém základě, je možné, že vám napomáhá ucpávat póry a tím pádem akné zhorší. Naopak pokud preferujete minerální make-up, umožní vám nežádoucí pupínky omezit. Jak je známo, tak i mastný typ pleti potřebuje hydrataci, proto nezapomínejte na bázi pod make-up, která vaši pleť chrání. Příjemným bonusem je i to, že vám líčení déle vydrží.


Čím více hygieny, tím méně akné

Toto tvrzení překvapivě také není pravdivé. Je jasné, že pokud neměníte pravidelně ručník na obličej a nečistoty si tím opakovaně přenášíte, pak to nedokonalosti pleti může podpořit. Existují i citlivé krémy, které čistí a zároveň i chrání. Časté mytí obličeje však naopak pleť vysušuje, což může způsobit ještě horší důsledky. Proto si ideálně čistěte pleť ráno a večer, což je optimální intenzita. Klaďte důraz spíš na kvalitu než kvantitu. Správná a kvalitní kombinace produktů vám pomůže mnohem více.

Bioerma pro citlivou pokožku

Bioerma pro citlivou pokožku

 

Vymačkávání pupínků situaci zlepší

I když se jedná o postup většiny lidí, kteří řeší akné, je to naopak škodlivá metoda. K vymačkávání dochází povětšinou nevyčištěnými rukami, které do otevřeného póru spíše nečistoty zanesou. Navíc nečistoty roznesete po celém obličeji a tím způsobujete i rozšiřování těchto oblastí. Velmi často se také objevují jizvičky, které vám zůstanou navždy. Proto se opravdu zaměřte na precizní čistící rituál, který budete praktikovat pravidelně na základě doporučeného dávkování. Jedná se například o čištění a odličování, péči o póry, ale také i péči o ruce.

KP
Foto: Bioderma
22. 7. 2019
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků