Soutěže

Soutěž o dárkové balení šunky

Sbírání lístečků

S trochou nadsázky se dá říct, že šunku můžete jíst pořád. I v případě, že dbáte na zdravý jídelníček nebo držíte dietu. Šunky obecně obsahují vysoký obsah bílkovin a některých vitaminů a minerálních látek důležitých pro lidský organizmus. Jsou také zdrojem například železa, fosforu, zinku či hořčíku a obsahují vitaminy skupiny B, vitamin A a D a látky, které tělo potřebuje pro svou správnou funkci, obnovu tkání a dětský organizmus také pro růst. Tyto tzv. esenciální aminokyseliny si tělo neumí samo vytvořit, a tudíž je musí přijímat ze stravy.


Pro nízký obsah tuků, cholesterolu a sacharidů jsou ceněné dušené šunky. Podstatně nižší podíl tuku oproti vepřovému masu, které přirozeně obsahuje 2-3% tuku, naleznete u drůbeží šunky. Ke snížení hodnot došlo ve srovnání s minulostí i u obsahu soli, která se dnes vyskytuje průměrně ve 2% a méně. Dušené šunky mají velmi dobré nutriční složení, a proto jsou při zachování pestrosti stravy vhodné i pro zdravý styl výživy.

Strašákem pro zákazníky a zvlášť pro rodiče, jsou tzv. “éčka“, zejména dusitan sodný (E 250), jež se u masných výrobků používá a je důležitý pro jejich vybarvení. Množství dusitanu používaného u masných výrobků je přitom hluboko pod legislativně daným limitem. Při současných nárocích na tyto produkty jako jsou vzhled či trvanlivost, je navíc pro výrobu šunky nepostradatelný. „Obavy jsou neopodstatněné. Je prokázáno, že dusitany se v masných výrobcích téměř úplně rozloží a přemění na jiné neškodné produkty, i přesto všechno používáme speciální směs z mořské soli,díky které je obsah dusitanu ještě o polovinu. Jeho hladina ve výrobku je tedy daleko menší, než přijmeme při konzumaci běžného množství ovoce a zeleniny,“ vysvětluje Petr Korejs, manažer divize kvality a kvalifikace společnosti LE & CO – Ing. Jiří Lenc, která v roce 2005 uvedla na český trh jako první výrobek tohoto druhu – šunku pro děti určenou dětem od tří let.

Výrobce šunky a masných specialit vám na váš slavnostní i každodenní stůl přináší sortiment pro opravdové gurmány. Šunky nejvyšší jakosti, výběrové i standardní. Myslí na zdraví dětí i na chuťové buňky otců a maminek. Ať už dárek či svačina, pochutná si celá rodina.

Více informací a odpovď na soutěžní otázku najdete na www.sunka.cz.

Dva z vás můžou vyhrát dárkové balení šunky.

Soutěž probíhá od 25. listopadu do 2.prosince 2012

Foto: LE & Co
25. 11. 2012
 

Výherci:

pepa
brambora

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků