Soutěže

Soutěžte o betaglukany pro silnou imunitu

V chladném počasí býváme více než kdy jindy vystaveni útokům nepřátelských organismů. Abychom se jim mohli účinně bránit, je nutné mít silný imunitní systém. S tím mohou pomoci betaglukany, jejichž úkolem je stimulovat obranné reakce našeho těla.

Pravidelný pohyb, odpočinek, otužování a zdravá, pestrá a vyvážená strava. To je základem silné obranyschopnosti, díky níž můžeme i zimou proplout bez plného nosu a horeček doprovázejících nepříjemnou chřipku. Imunitu ale můžeme podpořit i dalšími látkami. Kromě vitaminů jsou to například betaglukany, jejichž účinky zkoumá a potvrzuje čím dál větší počet vědeckých studií.


Úkolem betaglukanů je aktivovat makrofágy, buňky tvořící první obrannou linii organismu. Takto vybavené organismy následně vykazují mnohem silnější schopnost odolávat bakteriím a cizorodým látkám. Působením betaglukanů jsou tak naše obranné buňky aktivnější a zároveň jich máme větší množství.


Betaglukany nalezneme v buněčných stěnách kvasinek, hub a mořských řas. Odtud se také získávají pro další využití. Jejich účinnost a kvalita ovšem nezávisí tolik na jejich původu, jako na dostatečné chemické čistotě, která by měla být alespoň 70 %, a na dostatečné denní dávce. Ta u dospělého člověka představuje 200 mg betaglukanů.


Tyto prospěšné látky nalezneme i v doplňku stravy Betaglukan IMU, který nyní můžete vyhrát v soutěži. Každá tobolka obsahuje 200 mg čistého betaglukanu získaného z kvasnic a inulin – rozpustnou vlákninu, jejímž úkolem je vytvářet ve střevě příznivé prostředí pro prospěšné probiotické bakterie. Přípravek je vhodný pro dlouhodobé užívání, denní dávku pokryje jediná tobolka.

Více informací najdete na www.pripravky-apotex.cz.

Tři z vás můžete vyhrát Betaglukan IMU. Vyhrává 70., 210., a 365. správná odpověď.

Soutěž probíhá od 18. prosince 2016 do 8. ledna 2017.

Foto: Apotex
18. 12. 2016

Výherci:

Jirulka
joplin
ninos

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků